Przejdź do pełnego widoku
Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Problem z zaworem wydechowym.

10 lip 2019, 22:06

Witam. Mam problem z zaworem wydechowym w yamaha dt 125 RE 2005r . Po zrobieniu selftesta tarcza idealnie się pokrywa, wszystko jest git przynajmniej tak mi się zdaje. Natomiast gdy silnik już chodzi i daje się gaz na full niestety tarczka już sie nie pokrywa i zawór się nie otwiera i to jest pytanie dlaczego ? Dodaje filmiki dla lepszego zobrazowania sytuacji. Czy wystarczy zdjąć dyfuzor i ustawić go tak jak podaje instrukcja na forum czy on może jest jakoś zblokowany bo i takie coś gdzieś czytałem.Chyba, że po prostu ustawić go na linkach i nie sugerować się selftestem Mam nadzieję, że dacie radę coś poradzić bo jestem troche ciemny w tych tematach :)
Pozdrawiam

Selftest : https://www.youtube.com/watch?v=QvEpU56hoZs
Działanie w praktyce : https://www.youtube.com/watch?v=vXzXdGUu7tM

Re: Problem z zaworem wydechowym.

11 lip 2019, 10:28

Mam ten sam problem w DT125X 2006r, sprawdziłem juz wszystko łącznie z przemierzeniem wiązki i wygląda na to że problem jest z modułem zapłonowym...

Re: Problem z zaworem wydechowym.

11 lip 2019, 17:12

To nie ciekawie :C
Odpowiedz