Przejdź do pełnego widoku
Odpowiedz

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

01 wrz 2021, 1:55

Wiem, wiem należy sie zloty szpadel i tak dalej za odkop.
1. Czy w DT 125 '78 wartości szczeliny beda podobne? Pompka wygląda identycznie jak w nowszych Dt, znak sie zgadza, szczeline mierzyłem i jest 0,2. Pytanie czy jest optymalna, czy tez nie
2. Jak duży luz ustawić na rolgazie? Tarcza pompki jest na znaku, po odkreceniu rolgazu najpierw ona sie wychyla, dopiero po paru milimetrach uchyla sie przepustnica.

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

01 wrz 2021, 6:58

Zostaw tak jak jest.

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

16 sty 2022, 20:49

Panowie mam pytanie.Ja akurat montuje dozownik i nie leci mi z dyszy dozownika olej.Dozownik był odpowietrzony znaki na tarczy się pokrywają bo to ta druga wersja silnika z płaskim dekielkiem.Kiedy dmucham ustami w miejsce gdzie jest tryb, wylatuje powietrze tylko z dyszy gdzie jest wejście oleju tam gdzie gruby wężyk ze zbiorniczka,natomiast z dyszy gdzie leci do króćca to nic.Próbowałem też dmuchać i przekręcać tarcze ale powietrze nie leci.Czy tak to można sprawdzić?Dozownik sam demontowałem wcześniej i wiem ze jest sprawny tylko że mam przezroczysty wężyk do króćca i widzę ze nic się nie dzieje.Nie wiem jeszcze czy dobrą stroną założyłem zębatkę ale widze że tryb po wyjęciu dozownika obraca się przy kopaniu kopką w lewo.

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

16 sty 2022, 22:35

Po odpaleniu trzymałeś tarczę dozownika odkręconą na max ? Po około minucie ma już pchać mocno.

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

16 sty 2022, 22:41

Nie,dziękuję za odpowiedz.Jutro sprawdzę.

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

16 sty 2022, 23:14

Tylko odpal go z mieszanki, strzykawka na wężyku do gaźnika itp.
Jak olej pojawi się w wężyku to puść tarczę i obserwuj czy przesuwa się na wolnych obrotach.

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

16 sty 2022, 23:34

Ok,dzieki Enduros.Odpalam z mieszanki.

-- 19 sty 2022, 1:39 --

Działa, wężyk się wypełnił ale widać pęcherzyki powietrza. Odpowietrzone było, w wężyku pewnie było powietrze ale czy dozownik powinien być na uszczelce montowany do kartera? Jest tam okrągły o ring ale czy może na masę, czy silikon dodatkowo?

-- 19 sty 2022, 18:14 --

Enduros napisz proszę czy to uszczelnić silikonem bo jutro chciałbym poskładać. Widać trochę oleju przy dozowniku i może być że jest nieszczelne, lub po prostu pozostałości po montażu. Tam jest okrągły oring, w którym miejscu ma być? Ja go dałem na ten okrągły otwór między dozownikiem a karterem.

-- 19 sty 2022, 20:59 --

Widzę w katalogu części Yamahy że oring jest w dobrym miejscu. Zobaczę jutro czy się poci.

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

27 lut 2023, 17:18

Mam sprawę niecierpiącą zwłoki mianowicie z zaślepki zaczął ciec olej co mam zrobic żeby zastopować wyciek nie demontując układu?

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

27 lut 2023, 21:14

Z jakiej zaślepki? Spod śrubki - dokręć; gumowy korek - mocniejsza opaska

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

28 lut 2023, 15:30

Podłożyć skarpetkę i zmieniać co 2 dni. :roll:
Odpowiedz