Przejdź do pełnego widoku
Odpowiedz

Re: Regeneracja przedniego zawieszenia

29 kwie 2017, 21:41

Rafałek pisze:A jak rozebrać lage, która nie ma na górze tej śruby ? Tą dolną śrubę imbusowa odkrecilem zlalem olej , wyciągnąłem uszczelniacz przeciwpylowy i dalej nie wiem co robić.

Pisałem o tym wcześniej: post43656.html#p43656
*tylko mała poprawka: dokładnie tłumik jest okrągły, a jedyny sposób jaki ja znalazłem na wykręcenie jest taki jak napisałem( i tak też serwisówka mówi); niestety zdjęcia gdzieś zagubiłem to by można było podrzucić do poradnika*

Re: Regeneracja przedniego zawieszenia

30 kwie 2017, 11:49

Dobra jest już ogarnąłem. Dla zainteresowanych - górną cześć lagi trzeba wcisnąć i wyciągnąć okrągłe zabezpieczeni, które siedzi w takim rowku. :)

Re: Regeneracja przedniego zawieszenia

30 kwie 2017, 16:05

Przecież to jest opisane w poradniku.

Re: Regeneracja przedniego zawieszenia

06 maja 2017, 11:12

Kurde nie potrafię sobie z tym jajcem poradzić. Szukałem i nie mogę znaleźć tego jak zablokować tlumik gdy ten jest okrągły. Zrobiłem jak w poradniku było opisane czyli drut, sruba 27mm i nic, kręci się razem ze śrubami ten zasrany tlumik. Dodam że odkrecilem te śruby imbusowe bez żadnych blokad tlumika potem jedną lage skrecilem też bez żadnych problemów (tłumik się nie kręcił) a przy drugiej ladze ZONK tłumik kręci się razem ze sruba.

-- 06 maja 2017, 11:43 --

Ok zachowalem się jak gówniarz. Potrzeba było pomocnika bo samemu ciężko docisnąć i przykrecac.

Re: Regeneracja przedniego zawieszenia

24 lut 2018, 10:03

Witam jak odkręcić tłumik w ladze Yamaha Dt 125 x 2006

Re: Regeneracja przedniego zawieszenia

24 lut 2018, 10:21

Ja w Suzuki Bandit musiałem się wspomóc stylem od miotły, który naostrzyłem z jednej strony i od tej strony włożyłem w goleń i uderzałem o beton, aby ten styl dobrze się osadził w goleniu, goleń oczywiście trzymałem w rękach a uderzałem w drugą stronę styla

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Re: Regeneracja przedniego zawieszenia

24 lut 2018, 11:11

YamahaTeam pisze:Witam jak odkręcić tłumik w ladze Yamaha Dt 125 x 2006

Tak samo jak w starszych.

Re: Regeneracja przedniego zawieszenia

14 mar 2018, 18:00

Yamaha Dt 125 R

Panewkę MNIEJSZĄ wymieniamy jeżeli teflon od ŚRODKOWEJ części panewki się wytarł ?

U mnie w lagach jest jeszcze podkładka między uszczelniaczem przeciw pyłkowym a zabezpieczeniem, wy też tak macie ?

Zalecam dolna śrubę sobie popuścić jak jeszcze lagi mamy w motocyklu zamontowane.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Re: Regeneracja przedniego zawieszenia

15 mar 2018, 18:56

Co to znaczy panewka mniejsza ? Podkładka ma być po panewce goleni.

Re: Regeneracja przedniego zawieszenia

30 kwie 2018, 18:54

hej,

Pytanie, bo może ktoś się z tym spotkał. wymieniłem uszczelniacze w lagach bo ciekła jedna laga, po kilku jazdach jedna zaczęła znowu ciec. myślałem że może coś źle skręciłem, albo jakiś gówniany uszczelniacz. rozkręciłem, sprawdziłem czy nie ma rys, czy jest prosta. wszystko wygląda ok. skręciłem ponownie i znowu leci. czy jest jeszcze jakiś powód dlaczego może ciec ? czy panewka może mieć na to wpływ? proszę o rady.

pozdrawiam

Grzegorz
Odpowiedz