Przejdź do pełnego widoku
Odpowiedz

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

23 sie 2014, 18:18

Bez różnicy.

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

06 mar 2015, 21:24

Świetny poradnik. Mam pytanie odnośnie wymiany uszczelki. Mam dt125 i w cylindrze zamiast śrub 8 mam 10 <oklaski> (taaaa...),więc może zna ktoś jakiś magiczny sposób na ładne poszerzenie dziurek w uszczelce trójwarstwowej? Zabuliłem 4 dychy na uszczelkę, zrobiłem w niej dziury wiertarką przy okazji mocno ją kiereszując i chyba długo nie posiedzi pod głowicą. Może ma ktoś pomysł.....

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

27 kwie 2015, 23:48

Witam , czeka mnie wymiana takiej właśnie uszczelki , pytanie po zdjęciu głowicy wiem jak ją splanować a jak splanować cylinder nie odłączając go od całego motocykla . A 2 to te 28Nm mniej wiecej w słowach jak określić .Bo będę przykrecał bez wyciągania silnika .

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

28 kwie 2015, 8:22

Wyciągnij cylinder.

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

28 kwie 2015, 8:44

Bobciuu pisze:A 2 to te 28Nm mniej wiecej w słowach jak określić

"Określając w słowach" klucz DYNAMOMETRYCZNY.

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

28 kwie 2015, 11:34

Kolejno pytanie , to jest uszczelka trójwarstwowa ?http://allegro.pl/komplet-uszczelek-top-end-yamaha-tzr-tdr-dt-125-r-i5147154828.html

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

03 maja 2015, 19:31

jak się nie ma klucza dynamometrycznego to można 'z czuciem' zakręcić? co to znaczy "przelecieć na szkle" ?

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

03 maja 2015, 20:04

banann pisze:jak się nie ma klucza dynamometrycznego to można 'z czuciem' zakręcić? co to znaczy "przelecieć na szkle" ?

Dać papier wodny na szkło i głowicą wykonywać tzw. ósemki .

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

14 maja 2015, 14:00

przymierzam się do wymiany uszczelki pod głowicą, simeringu pompy wody i uszczelki dekla, nigdy takich rzeczy nie robiłem, ale myślę, że dam radę, tylko mam trzy pytania:
1. Jaka gradacja papieru 'na szkło'?
2. Rozumiem, że metalowe powierzchnie które będą się stykać z uszczelką mam odtłuścić, a co z samą uszczelką? na sucho czy ją naoliwić czymś?
3. Z jakim momentem szpilki wkręcać?

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

14 maja 2015, 16:54

banann pisze:2. Rozumiem, że metalowe powierzchnie które będą się stykać z uszczelką mam odtłuścić, a co z samą uszczelką? na sucho czy ją naoliwić czymś?

To po co odtłuszczać skoro chcesz tą powierzchnię z powrotem zasyfić?
banann pisze:1. Jaka gradacja papieru 'na szkło'?
3. Z jakim momentem szpilki wkręcać?

Poszukaj,było milion razy.O momencie chociażby na początku tematu... :roll:
Odpowiedz