Wszystko co związane z prawem, przepisami.
Odpowiedz

Re: Prawo jazdy AM

02 gru 2013, 17:48

No dobra, ale jak nie mam karty bo np zagubiłem ? To co zrobić ?

Re: Prawo jazdy AM

02 gru 2013, 18:45

Udaj się do sekretariatu szkoły i niech Ci wydadzą jeszcze raz.

Re: Prawo jazdy AM

02 gru 2013, 20:58

PsycholeQ pisze:No dobra, ale jak nie mam karty bo np zagubiłem ? To co zrobić ?

Z tego co mi wiadomo przynajmniej do tej pory, jak skończysz 18 lat to można jeździć pojazdem jedno lub dwu śladowym o pojemności skokowej do 50 cm bez żadnych uprawnień .
Po prostu na dowód osobisty.

http://www.grupaimage.pl/?s=prd&i=informacja&id=21742

Re: Prawo jazdy AM

03 gru 2013, 6:42

O ile 18 lat ukończył przed bodajże połową stycznia 2013. Wszyscy, którzy kończą po tej dacie 18 lat obowiązują już inne zasady i aby kierować motorowerem muszą wyrobić prawo jazdy AM (ale wystarczy też np. B). No i jest też taka kwestia że jeżeli ktoś przed tą datą nie ukończył 18 lat i jeździł normalnie na kartę motorowerową to przed ukończeniem 18 roku życia musi wymienić tą kartę na prawko AM (bez kursów i egzaminów)

Re: Prawo jazdy AM

03 gru 2013, 21:16

FastMan pisze:O ile 18 lat ukończył przed bodajże połową stycznia 2013. Wszyscy, którzy kończą po tej dacie 18 lat obowiązują już inne zasady i aby kierować motorowerem muszą wyrobić prawo jazdy AM (ale wystarczy też np. B). No i jest też taka kwestia że jeżeli ktoś przed tą datą nie ukończył 18 lat i jeździł normalnie na kartę motorowerową to przed ukończeniem 18 roku życia musi wymienić tą kartę na prawko AM (bez kursów i egzaminów)


Dla mnie to oczywiście jedna wielka bzdura te nasze polskie przepisy. Ci co ukończyli wcześniej 18 lat mogą mieć za przeproszeniem w dupie przepisy i jeździć 50 ką nie znając podstawowych zasad ruchu drogowego.
A ci co skończyli 18 po zmianie przepisów już takowego przywileju nie mają.
O czym oni myślą ustalając te przepisy?

Re: Prawo jazdy AM

04 gru 2013, 6:46

O tym, że prawo nie powinno działać wstecz?

Re: Prawo jazdy AM

04 gru 2013, 8:16

Mało kasy mają, a takie szkolenie na Am oraz egzamin to im trochę wpadnie.

Re: Prawo jazdy AM

04 gru 2013, 18:02

FastMan pisze:O tym, że prawo nie powinno działać wstecz?

Nie ,o tym że wcześniej powinni pomyśleć żeby potem nie wyszedł jakiś absurd który za jakiś czas trzeba poprawiać.

Re: Prawo jazdy AM

04 gru 2013, 20:12

Nie rozumiem Cie, czasy się zmieniają, kiedyś ruch na drogach był o wiele mniejszy a 50'tki w polsce to były dwukoniowe bestie pokroju jawki czy motorynki, więc uzasadnione było prawo pozwalające po osiągnięciu pełnoletności poruszać się takim pierdzikółkiem bez żadnego kursu czy egzaminu, czasy się zmieniły, ruch na drogach jest o wiele większy i bardziej złożony bo mamy jakieś wielopoziomowe skrzyżowania itd., 50'tki są trochę mocniejsze ale często spotykane są 125'tki czy już hardkorowo 500'tki rejestrowane na 50'tki, więc siłą rzeczy modyfikacja prawa jest obowiązkowa, ale podstawą jest to, żeby prawo nie działało wstecz - to byłby absurd gdyby nagle wszyscy pełnoletni bez prawek zmuszeni byli sobie teraz wyrabiać AM.

Samo wprowadzenie AM też wynika po części z tego co wyżej napisałem, bo do tej pory legalnie mógł jeździć szczyl który dostał kartę motorowerową od znajomego policjanta lub zdał sam prosty test teoretyczny a co najwyżej przeszedł jeszcze dodatkowo banalny test praktyczny po placyku na skuterku. Oczywiście kasa też miała tu swój znaczny udział.

Re: Prawo jazdy AM

04 gru 2013, 20:24

Ja jeszcze jakimś cudem załapałem się na kartę motorowerową w szkole za darmochę i tak jak pisze FastMan te testy były takie,że każdy głupi je zdał,dlatego zaostrzono przepisy, bo jak widziałem takich co na rowerze nie umieli jeździć, a na skuter wskakują to nie dziwne,że później są wypadki,więc coś trudniejszego wymyślili.
Odpowiedz