Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

problem z 2 biegiem

26 maja 2013, 13:06

witam.

Mam problem z wbiciem 2 biegu. Wszystkie biegi ladnie wchodza ale 2 nie zawsze chce. Biore dzwignie do zmiany biego w gore z jedynki i nic sie nie dzieje ale czasem wejdzie. Czego to moze byc wina?

Re: problem z 2 biegiem

26 maja 2013, 14:53

Może za słabo dźwignię podnosisz? 8)

Re: problem z 2 biegiem

26 maja 2013, 15:12

Oczywiście że tak...

Po prostu 1 wchodzi bez problemu, chcę wrzucić 2 i nawet z całej siły biorę dźwigienkę w górę aby wskoczyła 2 i zero reakcji. Max w górę podnoszę dźwigienkę i opór tak jakby wyżej nie chciało ale jak kilka razy popróbuję to wchodzi 2 i potem reszta biegów płynnie wchodzi jak powinna. Wkurzające to ponieważ przy ruszaniu na 1 po rozpędzeniu i wkręceniu na obroty chce zmienić bieg na wyższy i sie nie zmienia.

Re: problem z 2 biegiem

26 maja 2013, 15:33

Mam podobny problem. Dwójka wskakuje mi dopiero na niskich obrotach, zaraz po wrzuceniu 1 troszke się rozpędze i 2 wchodzi normalnie, ale gdy przyśpieszam, wyskakuje. Sprzegło chyba nie ma nic do rzeczy, skoro reszta biegów wchodzi idealnie.

Re: problem z 2 biegiem

26 maja 2013, 15:39

Czyli jest nas 2 z tym samym problem xd

Dodam jeszcze że gdy stoję 2 wchodzi bez problemu :D ale mi na niskich obrotach nie chce wejść nawet - tylko czasem jak poruszam dźwigienką.

Re: problem z 2 biegiem

29 maja 2013, 15:03

a dźwignia nie jest za wysoko i nie zachacza przypadkiem o dekielek od magneta ;D?

Re: problem z 2 biegiem

29 maja 2013, 16:58

jesli 1 wchodzi bez problemu, 2 wejdzie jak kilka razy wezme do gory (nawet z 10 razy) i reszta biegow do samej 6 wchodzi to jest to niemozliwe.
Odpowiedz