Odpowiedz

Przerabianie wersji r na supermoto

12 sty 2014, 13:56

Siemanko wszystkim ^^ Jestem nowy i mam problem, Chcę do swojej erki rocznik 2011 wstawić przednią felgę od supermoto. Wiem , że powinna wejść ale problem polega na tym , że wydaję mi ,się że moto poleci do przodu. Może ktoś już przerabiał wersję r na sm i wie co z tym zrobić . Dzięki za pomoc :P
Ostatnio zmieniony 12 sty 2014, 14:43 przez loleq87, łącznie zmieniany 1 raz

Re: Przerabianie wersji r na supermyo

12 sty 2014, 13:59

nie rozumiem nazwy tematu, ani tego, że poleci do przodu.

Re: Przerabianie wersji r na supermyo

12 sty 2014, 14:29

do przodu to Ci poleci jak zapomnisz założyć felgi. http://tablica.pl/oferta/yamaha-dt-50-2 ... 6a8e7d43b5 kupujesz taki oto przykładowy zestaw felg 17 calowych no i próbujesz zakładać. Możliwe że trzeba będzie dorobić jakieś tulejki czy coś podobnego ale to chyba problemem nie będzie. Jeśli w R masz mniejszą tarczę niż jest w X to dorabiasz jeszcze adapter do zacisku i tyle w temacie

Re: Przerabianie wersji r na supermoto

12 sty 2014, 14:44

Wiem ale mam zamiar kupić tylko przednią felgę bo tylna jest taka sama w r i sm bynajmniej opona mi wejdzie ale na przodzie jest problem :/ Pomożesz ?

+++

Ale chodzi mi o to że jak z przodu mam felgę 21 i założę 17 to przód motor pochyli się do przodu z powodu mniejszej felgi.


PPP; Johnny

Re: Przerabianie wersji r na supermoto

12 sty 2014, 14:55

Tylne koło ma chyba 18 cali a nie 17.

+++

To pochylenie nie będzie odczuwalne, tyle osób jeździ na sm i nie narzeka.

Re: Przerabianie wersji r na supermoto

12 sty 2014, 17:11

Ale to będzie odczuwalna różnica?

Re: Przerabianie wersji r na supermoto

12 sty 2014, 17:52

o co ci chodzi człowieku, nawet jak będzie to co? sm zawsze niżej siądzie ale o to chodzi ma być zwinne lepiej się prowadzi na asfalcie.

Re: Przerabianie wersji r na supermoto

14 sty 2014, 14:25

według mnie prawdziwe SM ma felgi przód i tył 17 cali ale może niektórym 17'' i 18'' nie przeszkadza:) SM zawsze było i będzie niższe. na moim przykładzie, na swojej DT w SM dosięgam połową stopy do ziemi, u znajomego który ma w enduro wgl nie dosięgam :P a tego pochylenia wcale nie odczujesz

Re: Przerabianie wersji r na supermoto

25 maja 2014, 21:15

Ja przerabiałem swoją z r na sm i jezdzi sie bardzo dobrze nie pochyliła sie duzo i różnica jest nie odczuwalna i jedynie co musiałem przerobic to załozyłem sensor od licznika w innym miejscu bo głupoty pokazywąło :)
Odpowiedz