Nie wiesz jaki motocykl wybrać? Zastanawiasz się który będzie odpowiedniejszy dla ciebie? Masz wątpliwości do motocykla z ogłoszenia? Na tym forum pomożemy odpowiedzieć Ci na tego typu pytania.
Odpowiedz

Tuning + Remont silnika

09 cze 2013, 10:14

Cześć, powoli będę się przymierzał do remontu silnika AM6. Jeżeli bym się za to zabrał, to chciałbym go troszkę wzmocnić.
Tu pytania, czy opłaca się tuningować 50cm3?
Czy opłacałoby się zrobić z niego 125cm3?
Jeżeli tak to co mam kupić? Aby jakościowo były bardzo dobre, a nie jakiś szrot. <banan>

Re: Tuning + Remont silnika

09 cze 2013, 12:40

To zależy jakiej klasy chcesz tuning i ile masz kasy. Jeżeli chodzi Ci o samą zmianę cylindra na większy to sobie możesz zmieniać, tak samo gaźnik. Większy tunning się nie opłaca.

Z niego zrobić 125 się raczej nie da, a jak już to są to duże koszta. No chyba, że zmiana silnika.

Re: Tuning + Remont silnika

09 cze 2013, 13:36

To powiedzmy sam cylinder i gaźnik + wydech. Zamieszczę się w 1200? Wydech jest najmniej ważny narazie.

Re: Tuning + Remont silnika

09 cze 2013, 13:40

Sportowy cylinder przy seryjnym wydechu Tobie dużo nie da. Za 400 zł możesz dorwać już (używany) LeoVince V6, który klasą jest raczej dedykowany do 50, a nie do 70, ale też powinien działać. A poza tym też zależy jaki chcesz cylinder. U kolegi w HM jest 90 chińska, gaźnik 24 i jakiś sportowy wydech (chyba Yasuni) i szczerze powiem, że jak na tuningowaną 50 kopie nieźle.

Re: Tuning + Remont silnika

09 cze 2013, 15:30

Chińskie 90 (podobno) nie są takie złe , tylko tłoki w nich lipa.Co do tuningu to zależy ile chcesz na to przeznaczyć , bo jeśli chcesz żeby moc była znacznie wyższa to musisz się liczyć ze zmianą cylindra np. na airsala 70 ewentualnie jak masz więcej pieniędzy to polini race 80 , jeśli zmieniasz cylinder na większy to musisz się liczyć z tym że seryjny wał nie wytrzyma i musisz zmienić też na jakiś lepszej firmy do tego wiadomo gaźnik minimum 21 teraz masz 16 pewnie.Wydech też trzeba zmienić , bo na seryjnym nie osiągniesz odpowiedniej mocy cylindra.

Więc jeśli myślisz o dobrej jakości częściach i dobrej mocy to minimum 1,5-2k musisz na to mieć (bo lepiej żeby ci zostało niż żeby zabrakło). :mrgreen:

ps. mam na sprzedaż części do takiego tuningu także jeśli chcesz sie dopytac to pisz pw <ok>

Re: Tuning + Remont silnika

09 cze 2013, 16:38

Bartek pisze: jeśli zmieniasz cylinder na większy to musisz się liczyć z tym że seryjny wał nie wytrzyma i musisz zmienić też na jakiś lepszej firmy

Co Ty pieprzysz? Ile ludzi jeździ na seryjnym wale, a tuningi mają niezłe. Co najwyżej można łożyska zmienić. Jak on chce remont, a przy okazji tuning. Cudów mu nie trzeba. Niech kupi ten chiński cylek, jakiś wydech sportowy używany, gaźnik i będzie mógł jeździć...

Re: Tuning + Remont silnika

09 cze 2013, 16:53

Lepiej kup DT 125, znam sytuację od podszewki. Tuning to nie jest dążenie do dorownania jakiemuś innemu motocyklowi, lecz bycie najlepszym w swojej klasie. Tobie chodzi o to pierwsze.

Re: Tuning + Remont silnika

10 cze 2013, 8:18

I tu przyznam ci rację bo będę musiał nadążać za quadami w terenie. Myślałem nad tuningiem bo motocykl otrzymałem od szwagra dlatego chciałem w niego włożyć pieniądze.

Co do DT125 będę musiał na 50 próbować zarejestrować lub wcale, bo poczekam do osiemnastki i wyrobie prawko na dowolną pojemność.
Jakiego mi polecicie od 1992 roku?
Jaki silnik i na co mam zwrócić uwagę?

Re: Tuning + Remont silnika

10 cze 2013, 9:21

Według obecnych przepisów to raczej nie na dowolną pojemność.

Re: Tuning + Remont silnika

10 cze 2013, 9:50

Fakt, teraz już podobno nawet 50 nie mają bezterminowego przeglądu.. <lol>
Może wreszcie te pralki na drogach nie zostaną dopuszczone do ruchu po przeglądach. :F

Pomóżcie:
Maltoo7497 pisze:Jakiego mi polecicie od 1992 roku?
Jaki silnik i na co mam zwrócić uwagę?


EDIT - mam topic22.html
Odpowiedz