Temat zamknięty

Yamaha TDR 125 Belgarda-podłączenie startera elektrycznego

01 lut 2014, 21:50

Witam
Walczę z problemem podłączenia startera elektrycznego.Byłbym bardzo szczęśliwy jeżeli ktokolwiek mi pomoże lub chociaż spróbuje.

1.mam przerwany kabel od przycisku startera w tym miejscu
Obrazek

2.Podobno ma być on podłączony do przekaźnika(chyba to jest ten przekaźnik).Jesli tak to tam gdzie jest ten urwany? kable maja inne kolory ale mozliwe ze ktos majstrował.To normalne ze z tej jednej wsuwki dwa kable wychodzą?
Obrazek

3.kupiłem rozrusznik i podobno on tez ma być podłączony do przekaźnika ale raczej do innego(chyba go nie mam).
Obok akumulatora jest jakas kostka-co to jest? i ten czerwony przewód z akumulatora ???
Obrazek

4.A to tak z ciekawosci.Co to jest?
Obrazek

Re: Yamaha TDR 125 Belgarda-podłączenie startera elektryczne

01 lut 2014, 23:05

Obrazek
Jak chcesz to ci mogę te kable posprawdzać jak będę miał chwilkę.

Re: Yamaha TDR 125 Belgarda-podłączenie startera elektryczne

02 lut 2014, 12:52

Potrzebujesz stycznika, prawdopodobnie kabel z przycisku idzie do stycznika i ze stycznika wychodzi na rozrusznik.

Re: Yamaha TDR 125 Belgarda-podłączenie startera elektryczne

02 lut 2014, 13:36

Ja mam coś takiego u siebie Obrazek

Re: Yamaha TDR 125 Belgarda-podłączenie startera elektryczne

15 lut 2014, 10:58

Witam ponownie po 2 tyg,Zdobyłem przekaźnik rozrusznika.Jesli dobrze mysle to tak powinien być podłączony
Obrazek

To teraz pozostało tylko gdzieś podłączyć urwany kabel od przycisku startera.Tylko gdzie???

Re: Yamaha TDR 125 Belgarda-podłączenie startera elektryczne

16 lut 2014, 12:03

Jak będę miał chwile to zobaczę u siebie.

Re: Yamaha TDR 125 Belgarda-podłączenie startera elektryczne

16 lut 2014, 12:58

Powiedz mi co Ci zostało do podłączenia (od czego idzie przewód i jaki kolor)
Przycisk startera po wciśnięciu podaje masę na jeden z dwóch przewodów w kostce od przekaźnika rozrusznika (obojętnie który, gdyż idzie to na cewkę). Czyli ten przycisk ma mieć jeden styk podłączony do masy a drugi wyprowadzony na przekaźnik.
Drugi przewód w kostce przekaźnika to plus po stacyjce. Cała filozofia.

Jakby Ci nie działał ten przekaźnik to mam identyczny z belgardy na sprzedaż.

Re: Yamaha TDR 125 Belgarda-podłączenie startera elektryczne

16 lut 2014, 19:40

Juz naprawione.te kable z kostki były chyba gdzieś niepodłączone lub urwane.Przeciągnąłem nowe i wymieniłem cały pzrycisk(zepsuty) na przycisk od młynka do kawy:-].Dzieki za pomoc.Mozna zamknąc temat
Temat zamknięty