Wszystko co związane z prawem, przepisami.
Temat zamknięty

Yamaha DT 125R z Niemiec brak dużego briefu

19 lut 2014, 22:16

Witam
Mam pytanie do osoby która rejestrowała motocykl pochodzący z niemiec lub miała styczność z taką sprawą, otóż mam pewien problem gdyż kupiłem Yamahe DT 125R od gościa ,który ściąga motocykle z niemiec. Powiedział mi ,że ma wszystkie papiery które wystarczą do rejestracji (tj. jedna kartka dwustronna wielkości dowodu rejestracyjnego o nazwie "Zulassungsbescheinigung Teil I", druga kartka z tego co się orientuje dotyczy badań technicznych motocykla "Gutachten" oraz umowa kupna - sprzedaży między niemcem a tym handlarzem). W WK mi powiedzieli ,że "chyba" powinna być jeszcze jedna kartka duża coś takiego jak dowód własności. Handlarz mówi że czegos takiego nie ma i ze te papiery powinny wystarczyć i że niemiec tez takich dokumentów nigdy nie dawał.

Na różnych forach każdy inaczej pisze więc teraz moje pytanie: Czy ktoś mi może wszystko po kolei wyjaśnić co powinno być abym mógł zarejestrować ten motocykl ?

Re: Yamaha DT 125R z Niemiec brak dużego briefu

19 lut 2014, 23:14

Ja rejestrowalem swojego i miałem to samo co ty. Poproś o szeryfa :) ( wołaj naczelnika on sie bardziej zna niz te kozy co tam siedzą).

Re: Yamaha DT 125R z Niemiec brak dużego briefu

20 lut 2014, 10:59

Czyli da sie zarejestrować moto bez tego dokumentu? Dziekuje Wielkie za odpowiedz :)

Re: Yamaha DT 125R z Niemiec brak dużego briefu

20 lut 2014, 11:30

jak masz ten mały dokument dwustronny to nie potrzeba tego dużego.

Re: Yamaha DT 125R z Niemiec brak dużego briefu

20 lut 2014, 12:54

Dobra dziekuje slicznie :)

Temat do zamkniecia

-- 20 lut 2014, 13:02 --

Dobra dziekuje slicznie :)

Temat do zamkniecia
Temat zamknięty