Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

problem sprzegło

07 mar 2014, 19:34

Witam ;) Po złożeniu całego silnika moja yamaha w końcu odpalila ;) wszystko ładnie ale nie działa sprzęgło, zdjąłem pokrywę i jak naciskam klamkę sprzęgła , to pokrywa docisk sprzęgła nie odchodzi równo tzn. docisk odchyla się tylko na 2 bolcach tak jak by 2 były mocniej dokręcone, a 2 mniej a wszystkie 4 są tak samo do wyrównania mógł bym 2 poluźnić i było by to samo ale nwm czy to ma sens czy może coś jest ze sprzęgłem .

Re: problem sprzegło

07 mar 2014, 19:45

Jak może odchylać się tylko na 2 bolcach skoro za odchylenie docisku odpowiadają popychacze?

Re: problem sprzegło

07 mar 2014, 19:52

No tak popychacz , odchyla docisk tak ? ale dociski przykręcamy na 4 śrubki te na sprężynka co są i na dwóch mi się tylko oschyla tak jak by 2 były słabiej dokręcone

Re: problem sprzegło

07 mar 2014, 20:20

Zdejmij docisk i zmierz długość sprężyn.

Re: problem sprzegło

11 mar 2014, 18:23

dołączę się do kolegi mam takie pytanie na jakim biegu wyregulować (ustawić) sprzęgło bo ja ma popychacz regulowany i nie wiem jak to ustawić a ile ma się wysuwać docisk u mnie wysuwa się na 3mm to dobrze czy źle ?

Re: problem sprzegło

11 mar 2014, 18:31

Ma się wysuwać na tyle aby tarcze były luźne po wciśnięciu klamki i ściśnietę bez wciśniętej klamki sprzęgła.
Odpowiedz