Tuning optyczny i mechaniczny. Pytania o części seryjne i płyny.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Wybór świecy?

22 cze 2013, 9:58

Wykręciłem świece i według poradnika mam złą BUR6ET i nie wiem którą z tych dwóch wybrać http://www.ngk.de/nc/pl/wyszukiwarka-pr ... R9ES/9160/ .Pomożecie?

Re: Wybór świecy?

22 cze 2013, 10:36

Lepiej wymienić częściej tańszą niż kupić drogą i jeździć kilka lat. Ja zawsze co sezon nową świecę wrzucałem i nigdy mi motor nie stanął.

Re: Wybór świecy?

22 cze 2013, 14:05

Ja brałbym irydową (BR9EIX) wiadomo lepsza i ma jakieś minimalnie lepsze właściwości ale zwykła (BR9ES) też dobra, wszystko zależy ile chcesz na to wydać :P

Re: Wybór świecy?

22 cze 2013, 14:31

Ja w dt 80 mialem br9es ale kupilem ngk br8es i założyłem.
Cyfara oznacza zdolnośc swiecy do oddawania ciepła, czyli mniej sie grzeje aktualna swieca u mnie. jakies irydowe swiece za 80 zł do mnie nie przemawiaja. : <

Re: Wybór świecy?

22 cze 2013, 21:36

Nie wydawaj pieniędzy na świece irydową, nie ma sensu. Za cenę irydowej masz z pięć świec NGK BR9ES. A na irydowej 5 lat nie będziesz jeździł :D. Sam miałem w DT 125R irydówkę ale podarowałem kumplowi do YZ 125 bo jego irydówka akurat się zepsuła ;D
Odpowiedz