Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Tulejowanie czy używany cylinder do szlifu

23 mar 2014, 22:22

Czy ktoś z Was miał może doświadczenie z tulejowanymi cylindrami? Zastanawiam się co jest lepsze, czy wymiana tuleji w starym cylindrze czy szukanie cylindra do szlifu? Ceny używanych cylindrów są bardzo różne ale takie przed 4 szlifem to od 200 do 300 zł, ciężko je znaleźć i ocenić stan na podstawie zdjęć. Natomiast tulejowanie to koszt 250-400 zł.

Re: Tulejowanie czy używany cylinder do szlifu

23 mar 2014, 22:30

Ja kupiłem cylek o śr 49.50 za 50zł z przesyłką.

Re: Tulejowanie czy używany cylinder do szlifu

23 mar 2014, 23:41

fajnie, mi odpisują ceny tak jak powyżej napisałem, a od 2 miesięcy wypytuje sprzedawców na sieci. Poza tym już jeden cylek kupiłem miał być po 5 szlifie, a okazało się na zakładzie że już ma 51 mm, a frajer który go sprzedał się nie odzywa.

Re: Tulejowanie czy używany cylinder do szlifu

24 mar 2014, 14:29

Ja kiedyś wsadziłem jakiś tłok o śr 51.50 żeby dolatać sezon ale nie wiem od czego był, trzeba było 2mm splanować cylek bo się wysokości od sworznia nie zgadzały i nawet to latało.

Szukaj, a znajdziesz, ja szukałem ponad 2 miechy i się trafiło.

Re: Tulejowanie czy używany cylinder do szlifu

24 mar 2014, 15:22

dzięki za zainteresowanie, ale potrzebuję konkretnych informacji.

Tulejowanie czy używka do szlifu?? Głównie interesują mnie opiniie o tulejowaniu, czy warto to robić??

-- 28 mar 2014, 16:44 --

to jak jest ktoś z wiedzą na temat tulejowania??
Odpowiedz