Odpowiedz

czy moja DT jest zablokowana

13 lip 2013, 19:15

Cześć,

wiem że pytanie dosyć dziwne ale nie moge znaleźć konkretnej odpowiedzi. Moja Dt kreci sie na 1,2 do końca, ale gdy wbije 3 i kolejny bieg nie wykręca sie na obroty (na każdym kolejnym dobija do 7tys). Na 6 biegu mam około 100km/h przy 7 tys obrotów i wskazówka ani drgnie.

Mam nadzieje że ktoś bardziej doświadczony wskaże mi w którą strone uderzyć : P

pzdr

Re: czy moja DT jest zablokowana

13 lip 2013, 19:27

Kręci do 7k, czyli odcina Ci zapłon ? Jeśli tak to masz zablokowany moduł zapłonowy. Uprzedzając kolejne pytanie, podaj jego model, znajdziesz go albo pod bakiem albo na zbiorniku oleju.

Re: czy moja DT jest zablokowana

14 lip 2013, 17:52

Dzięki za zainteresowanie tematem. Dziś robie małe porządki i czyszczenie wiec moge sprawdzić co i jak. Model to chyba 3rm-00

Obrazek

Re: czy moja DT jest zablokowana

14 lip 2013, 20:54

Sprawdź czy masz kontraktor pod prędkościomierzem, to taki mały plastik, idą do niego dwa przewody. Ale raczej na 99% go nie masz, gdyż blokuje Ci przy 7k. Jesli go nie ma, to odszukujesz kostkę idącą od modułu (w tym miejscu gdzie zrobiłeś zdjecie). Szukasz czarnego przewodu, który jest na rogu kostki , bodajze miedzy pomarańczowym a niebieskim przewodem. Ucinasz go, częśc idącą od strony modułu podpinasz pod metalowy element w motocyklu, drugą cześć izolujesz. To Tyle.

Re: czy moja DT jest zablokowana

30 lip 2013, 14:39

Mam ten sam problem. max 80km/h i stoi. ktora dokladnie kosc rozpiac? i kabel przeciac?

Re: czy moja DT jest zablokowana

30 lip 2013, 15:22

Szara kostka na 6 przewodów wychodzących z modułu. Na rogu będzie czarny przewód z niebieskim paskiem. Reszta jak wyżej.

Re: czy moja DT jest zablokowana

30 lip 2013, 15:29

i przecinamy ten czarny? czy czarny z niebieskim paskiem?

Re: czy moja DT jest zablokowana

30 lip 2013, 15:56

Ten co jest w rogu kostki obok pomarańczowego, nieraz jest to cały czarny a nieraz czarny z niebieskim paskiem.

Re: czy moja DT jest zablokowana

05 sie 2013, 14:16

i nadal stoi na 8tys. przeciąłem rozmasowalem i zaizolowalem nic nie dalo

Re: czy moja DT jest zablokowana

06 sie 2013, 0:38

Odcina zapłon czy nie idzie dalej ?
Odpowiedz