Nie wiesz jaki motocykl wybrać? Zastanawiasz się który będzie odpowiedniejszy dla ciebie? Masz wątpliwości do motocykla z ogłoszenia? Na tym forum pomożemy odpowiedzieć Ci na tego typu pytania.
Odpowiedz

pierwszy quad.

13 lip 2014, 18:14

Witam.

Posiadam yamaszke dt 125 z 2003 roku mam ją od nie dawna. Zawsze byłem pasjonatem quadów, ale jezdzilem częsciej crossem z kolegami niż quadem. Kiedyś jezdzilem Suzuli ltr czy ltz 400 i było elegancko, ale wtedy mialem z 18 lat, teraz mam 22. Crossme jezdzilem crf 450 i 250, crossem.. srednio sie jedziło.

Szukam pierwszego quada by spelnic swoje marzenie choc nie wiem jakiego. Wkurwiało mnie jezdzenie simsnkami, motorynkami.. to kupilem ymahe dt, lecz to nie to.

Czytam fora , przegladam olx i allegro i mam do wyboru :

Suzuki ltr/ltz 400.
Honda trx 250 ( nie wiem cyz nie bedzie za słaba), tym bardziej ze kupic 250cm to bedzie bardziej dojeba..e niz 450.
Honda trx 400.

Quad ma mi sluzyc glownie do jazdy po miescie, na wioske po lesie. Nie jezdze po torach, nie katuje po błocie, mokradłach. Czyste miasto i wypad na wioske 50 asfalt, 50 teren.

Czy ktoś mial jakiego quada z wyzej wymienionych ? Czy moze coś powiedziec na ich temat lub porównac ?

Ja wiem, ze ktos moze powiedziec kup 250 na początek.. tylko ze taka 250 bedzie dojebana bo ktoś wykozysta z niej całą moc, a na takiej 450 nie wokorzysta bo bedzie zaduzo mocy.

cena jaki ma obejmowac ten zakup to 10-15 tyś max.

Prosze o opinie, porady, moze ktoś miał z wyzej podanych quadow? moze ktoś miał z waszych kolegów?

dziekuje z góry.

Re: pierwszy quad.

14 lip 2014, 1:56

Ja mam TRX 250 Fourtrax i 250 w tym modelu jest wystarczające do pyrkania po okolicy i zwiedzania leśnych duktów.
Ty potrzebujesz sportowej gadziny więc zdecydowanie polecam EX-a 400 lub 450 bo jakbyś usiadł na 250 na ulicy, to łebonie sqterami Cię objadą bo to jedzie 60km/h max przy obrotach na których masz wrażenie, że korba wyjdzie bokiem.

Masz na zachętę, dla mnie to jeden z tych filmów co powoduje ślinotok na myśl o EX-ie
http://www.youtube.com/watch?v=kK9pImP8Q2E

A to moje pyrkanie 250-tką
http://www.youtube.com/watch?v=GDrbygry1CA

Re: pierwszy quad.

14 lip 2014, 13:24

Ja czytałem, że Suzuki ltr czy ltz 400 jest szybszy od hondy trx 400. Honda jak i suzu są nie do zdarcia, ale znowu suzu ladnie wyglada, a honda tak sobie ( dla mnie ). Honda trx 450 jest gorsza od 400.. tak wyczytalem. Fakt, jezeli brac to 400 bo 250 czowiek kupi dojebaną bo kazdy wyorzystuje cala moc.

Re: pierwszy quad.

16 lip 2014, 14:57

Ja mam Hondę TRX 400 EX Sporttrax z 2003 roku. Silnik nie do zajechania. Mocy ma sporo jak na 400cc, można się nieźle wyszaleć. Prędkość maks. 120-125km/h. Czasami kumple na crossach 2T 125 typu YZ, SX, Cr nie mogą za mną wyrobić. W zakrętach zajebiście się bokiem lata. Teraz robię remont zawieszenia.
Spalanie około 5 litrów na motogodzinę, przy spacerowej jeździe spalanie znikome.

Na Twoim miejscu brałbym któregoś z tych: LTZ 400, TRX 400, Raptor 660/700
Odpowiedz