Odpowiedz

co sądzicie?

30 lis 2014, 22:18

witam wszystkich :P . okazało się że mój silnik wogóle nie jest po żadnym remoncie jak twierdził sprzedawca. postanowiłem sprzedać mój silnik na cześci i kupić silnik rzeczywiscie po remoncie(znalazłem już taki za 700 zł) by poprostu sie z tym nie bawić bo części kosztują robocizna też jeszcze sprzęgło w moim do roboty i same koszty i nerwy a tak tylko założyć nowy. postanowiłem ogólnie że nie bede sie rozczulał nad stanem mojej dt tylko przejdzie ona generalny remont. na szczęście piaskowanie i malowanie robie sobie sam(taki zawód). chce ją rozebrać do ostatniej srubki i pozbawić każdej rdzy. co o tym myślicie?
Ostatnio zmieniony 30 lis 2014, 22:59 przez jakub111, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: przeniosłem

Re: co sądzicie?

30 lis 2014, 22:43

życze ci tylko żebyś nie kupił silnika w gorszym stanie niż masz ps ja bym remontowal za 700 zł to silniczek w 80 by gwizdał pięknie

Re: co sądzicie?

30 lis 2014, 22:56

nie mam zbytnio możliwości aby go remontować, sam nie potrafię a chciałbym by było to zrobione na tzw maline

Re: co sądzicie?

30 lis 2014, 23:35

sa ludzie ktorzy sie tym zajmuja, wystarczy poszukac - do 80 czesci nie sa drogie, po za regeneracja walu bo to spory koszt. w 700zl powinienes sie wyrobic z remontem, a za 700zl po remoncie silnik do 80 to tez nie za drogo i roznie moze z nim byc. Ja na remont mojego silnika wydałem ponad 900zl w 80

Re: co sądzicie?

02 gru 2014, 18:08

silnik który chce zakupić ma przejechane 2 tyś km od remontu. sprzedawca daje dwu tygodniową gwarancje rozruchową oraz stare części do wglądu...mój rzekomo jest po remoncie(jak to sprzedawca stwierdził). Troszke się wkopałem z zakupem dt...za szybko chciałem;/ . Ale chce w nią zainwestować i doprowadzić do ładnego stanu, bo nie dałem za nią duzo pieniędzy. Dodałbym zdjęcia gdybym jeszcze wiedział jak <lol> <lol> pozdrawiam.

Re: co sądzicie?

02 gru 2014, 21:44

2tys to juz dotarta, wiec zobacz jaka silnik ma kompresje. wiec za 700zl nie kupujesz silnika po remoncie tylko juz troche pokatowany, a nie wiadomo w jaki sposob byl uzytkowany po remoncie i czy na prawde te 2tys przejechal.

Re: co sądzicie?

02 gru 2014, 21:57

ctribalw Osobiście wolałbym sam za te pieniądze zrobić remont, zawsze masz pewność że motor będzie naprawde posiadał nowe czesci , może być też tak , że kupisz silnik i okaże sie w podobnym stanie jak Twój.
Nie znasz sie oddaj do mechanika , na forum jeden z użytkowników ( Ulqloria) oferuje naprawy DT 80. Napisz dowiedz się co i jak.
Odpowiedz