Tuning optyczny i mechaniczny. Pytania o części seryjne i płyny.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Re: Opony motocyklowe

21 lis 2014, 14:18

Moim zdaniem powinieneś zainwestować w zwykłe szosowe opony. Przy tak małej jeździe w terenie przypuszczam, że nie będziesz się zapuszczał nie wiadomo gdzie, tylko jeździł po drogach szutrowych, a tam zwykłe powinny dać radę, jeśli często po nich nie jeździsz. Co do konkretnego modelu opon to nie doradzę, ponieważ nie mam zbyt dużego odniesienia, ale Metzeler Lasertec powinien być ok.

Tutaj mało osób ma doświadczenie z takimi sprzętami jak TDR, bo większość na tym forum to DT. Spróbuj na innych forach o tematyce podróżniczej czy coś w tym stylu. Poczytaj opinie na google itp.

Pozdro ;)

Re: Opony motocyklowe

05 gru 2014, 17:56

jakie oponki na 70% asfalt 30%teren?

Re: Opony motocyklowe

24 gru 2014, 13:57

Michelin Ac 10 polecam, dosyć miękkie nie ścierają się mocno na asfalcie, fajny bieżnik ,
Tylko rozmiary 100/110 bo na tych 120 nie ma takiego buta,
Mimo wszystko też ok.

Re: Opony motocyklowe

24 gru 2014, 14:22

Ac10 w większości na asfalt? Chyba coś pomyliłeś :D Już bardziej tu pasuje TKC 80. W większych sprzętach szybko schodzi, ale w DT by była idealna. Miękka guma, nawet w deszcz trzyma elegancko.

Re: Opony motocyklowe

24 gru 2014, 14:41

ac 10 się nie ściera to fakt! za to kostki wypadają w całości na asfalcie :F Jak masz hajs to polecam micheliny t63, w lekkim terenie dają rade a na asfalcie w ogóle nie czuć że ma się terenowe gumy.

Re: Opony motocyklowe

24 gru 2014, 23:07

Żuczek odpowiedź nie do tego postu..
Sorka za niepoprawność :)
Ac10 na 70% asfalt?
Tak to mnie nie pojeba*o,
To jest opona cross, enduro :-/

Re: Opony motocyklowe

25 gru 2014, 8:47

wrider24 pisze:Żuczek odpowiedź nie do tego postu..
Sorka za niepoprawność :)
Ac10 na 70% asfalt?
Tak to mnie nie pojeba*o,
To jest opona cross, enduro :-/

To następnym razem cytuj.

Re: Opony motocyklowe

27 gru 2014, 16:26

szukam czegoś do supermoto na 17 cali głównie asfalt. zależałoby mi na czymś niskim co by nie wyglądały jak balony. bo i wiadomo coś w rozważnej cenie. Co polecicie i jakiej szerokości ? obręcze 3 i 3,5 cala

Re: Opony motocyklowe

27 gru 2014, 18:57

Od siebie mogę polecić Michelin Pilot (r3,jak dobrze pamietam),bardzo dobrze trzymają się asfaltu, również na zakrętach, wykonane z miękkiej gumy co ma swoje plusy i minusy(niestety szybko się ścierają i trochę kosztują).
Także dobry jest Bridgestone battlax,jeśli chcesz jeździć spokojniej,a nie kłaść się na zakretach, bo potrafi się ślizgnąć.Tyle ode mnie z propozycji opon :)
Co do szerokosci to u siebie mam 140 z tylu(jakby ktoś się uparł to 150 też może być-jeszcze wejdzie),a z przodu 120 i myślę że tyle w zupełności wystarczy.
Profile tak naprawdę różnią się w każdej oponie mimo tego że powinny być identyczne(sam widziałem bo mi w sklepie pokazywali, dokladnie te same wymiary różnych producentów-nie raz różnica wynosiła nawet 6cm wysokosci :O ,aż nie do wiary).Ja bym celował między 50,a 70,jeśli chcesz dość niskie,ale wszystko zależy od gustu i (nie raz) ceny. :)
Pozdro

Re: Opony motocyklowe

29 gru 2014, 17:05

potzrebuje do DT 50 LC
Przód 19' tył 17"
70% teren 30 % asfalt
Odpowiedz