Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Luźne łożysko górne korbowodu

21 kwie 2013, 18:17

Kupiłem łożysko górne korbowodu o wymiarach 16x21x19 i jest za luźne czy łożysko o wymiarach 16x21x19,5 będzie pasowało dobrze ?

Re: Luźne łożysko górne korbowodu

21 kwie 2013, 18:36

0,5mm nie zrobi Ci różnicy bo i tak jest luz pomiędzy główką korbowodu a tłokiem w środku.

Re: Luźne łożysko górne korbowodu

21 kwie 2013, 18:44

No to jakie kupić to łożysko ? bo to co kupiłem jest za luźne w korbie normalnie lata góra dół a stare pasuje dobrze .. teraz nie wiem czy zalożyć stare bo nie ma luzu na nowym sworzniu

Re: Luźne łożysko górne korbowodu

21 kwie 2013, 18:56

Ten ostatni wymiar, czyli 19 lub 19,5 nie ma nic do lata łożyska góra dół, to jest jego szerokość.
16 to wymiar wewnętrzny, czyli tyle co ma sworzeń tłoka, a 21 to wymiar zewnętrzny, tyle ma średnica główki korbowodu.
Zapewne ktoś Ci sprzedał, złe łożysko, albo masz jakiś dziwny korbowód. Pomierz suwmiarką.

Re: Luźne łożysko górne korbowodu

05 maja 2013, 21:20

Tak jak mówiłeś , sprzedali mi złe łożysko :) <glowawmur>
Odpowiedz