Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

regulacja gaźnika dellorto

07 kwie 2015, 17:12

Witam, niedługo odbiorę mój odblokowany dyfuzor . Sprawa wygląda tak ze po ostatnie wizycie u mechanika zostało zrobione przy nim kilka pierdół . moto ogolnie nie chodziło bez ssania , okazało się ze linka ssania za krótka , membrana przekoszona i co mnie najbardziej zdziwiło śruba ta od powietrza (nie od obrotów ) została zalepiona silikonem , oraz miejsce gdzie wkręca się linkę ssania tez została uszczelniona silikonem . Co do ssania jakoś mi to wisi bo moto przez odblokowaniem działało idealnie czyli tej linki ruszac nie będę , lecz wiem ze jak zmienie dyfuzora to musze gaźnik wyregulować a mechanik podczas oddawania motoru powiedział wskazując na zalepioną srubę od powietrza " tego nie ruszać " . W sumie nie przeszkadzało mi to no ale teraz musze wyregulować , to teraz sie pytam , jak odkleje silikon to będe musiał dokręcać śrubkę czy odkręcać (chce poprostu wiedzieć na przyszłość ) a później najprawdopodobniej znowu zakleje silikonem .
P.S. niestety nie zapytałem się o co dokladnie chodzi z tym silikonem ale spodziewam sie ze lapie lewe powietrze jezeli to możliwe więc po całem zabiegu zrobie tak jak było czyli zakleje
Odpowiedz