Odpowiedz

Yamaha DT 50 - przestawiony zapłon ?

16 sie 2013, 21:03

Witam mam problem z zanikającą iskrą, motocykl chodził wcześniej po czym ruszyłem dosyć agresywnie i chwile potem zgasł, paliwo dochodzi, kompresja mierzona na zimnym silniku jakieś 13bar( nie wiem czy nie za dużo) zaczynam zastanawiać się czy jest możliwość żeby zapłon się sam jakoś przestawił? u mnie jest moduł i impulsator więc jako takiej regulacji nie ma, lampy stroboskopowej nie posiadam, iskra ogólnie jest ale zdarza się że zniknie na 2-3 kopnięcia i potem wraca. Moje pomiary to:
Cewka zasilająca cdi : około 295 Ohma
Impulsator : około 18 Ohma
Cewka zasilająca cdi przy mocnym kopnięciu : około 32V
Impulsator : około 0.9V
Przewód z modułu idący do cewki WN pokazuje około 11,5V

Czy te wartości są w miarę poprawne i czy to możliwe że zapłon mógł się sam przestawić?
PS. Czy ktoś zna wartości w ohm lub ile V powinny dawać cewka zasilająca cdi i impulsator?

Re: Yamaha DT 50 - przestawiony zapłon ?

16 sie 2013, 21:28

Sprawdzałeś na innej świecy ?

Re: Yamaha DT 50 - przestawiony zapłon ?

16 sie 2013, 21:41

na 3 innych

Re: Yamaha DT 50 - przestawiony zapłon ?

16 sie 2013, 23:30

Ale nowych czy starych które walały się po garażu?

Fajka nie lata?

Zwarcie Ci się nigdzie nie robi? Masa dobra?

Re: Yamaha DT 50 - przestawiony zapłon ?

17 sie 2013, 10:16

2 nowe i jedna stara, fajka nie ma przebicia, masa tez ok, chcialbym sie spytac jak laczony jest wal z ośką na którą jakłada się magneto? jest mozliwość że własnie na tamtym łaczeniu przestawiło sie polozenie magneta i stąd zły zapłon czy może wał i ta ośka to jeden cały element?

Re: Yamaha DT 50 - przestawiony zapłon ?

17 sie 2013, 10:50

Jak masz cdi to zapłon bezstykowy. Ja bym kondensator sprawdził.

Re: Yamaha DT 50 - przestawiony zapłon ?

17 sie 2013, 10:57

ale mam 2 moduly i na kazdym to samo, ja rozumiem ze cdi nie ma regulacji zaplonu ale co jesli laczenie walu z oska na którą idzie magneto się przesuneło ? wtedy impulsator bedzie wyzwalał iskrę za wcześnie bądź za późno, dlatego pytałem czy wał jest jednym elementem z oską na którą montuje się magneto, a i jeszcze na magnecie znalazłem 2 kreski w jednej lini, w karterze tez znalazłem jakieś kreski, ma ktoś jakis opis do czego jest dana kreska?

Re: Yamaha DT 50 - przestawiony zapłon ?

17 sie 2013, 13:53

A magneto dobrze przykręciłeś? Nie masz zerwanego klinu?

Łączenie nie powinno się przesunąć.

Re: Yamaha DT 50 - przestawiony zapłon ?

17 sie 2013, 13:55

klin jest magneto przykrecone, moglby ktos zmierzyc ile V daje cewka do zasilania cdi,
Odpowiedz