Wszystko co związane z prawem, przepisami.
Odpowiedz

Problem po kupnie motocykla

13 paź 2015, 21:13

Witam mam problem gdyż nie wiem co robić kupiłem motocykl dokładnie yamahe dt 125 (kupiłem tylko na siebie) i tu pytanie czy moge to jakoś odkręcić w sensie sprzedac moto dla ojca bądź przepisać mu jako darowizna? cały ten problem jest przez oc gdyż nie chce płacić 350zł :evil: dodam że opłate skarbową opłaciłem :) dziś byłem w biurze warty i bez dodania współwłaściciela na umowie nieda sie dodać go do ubezpieczenia czy to prawda? z góry dzięki za pomoc :)

Re: Problem po kupnie motocykla

14 paź 2015, 15:01

Przekaż ojcu na umowie darowizny np. 50% wartości pojazdu, potem idziesz z tym dokumentem i ojcem osobiście lub z pełnomocnictwem od niego do urzędu komunikacji w celu dodania go jako współwłaściciela. Potem możesz bez problemów udać się do ubezpieczyciela i wykorzystać pełne zniżki ojca (jeżeli masz ukończone 25 lat, jeżeli nie będzie 50% zwyżki, ale to i tak 50% zniżek ojca dostaniesz - u każdego ubezpieczyciela może to być inaczej ale nie wiele).

Re: Problem po kupnie motocykla

14 paź 2015, 15:06

mam 18 mógłbyś podrzucić formularz do wypełnienia ? bo ja znaleźć nie moge tylko darowizna czyli 100% pojazdu a na 50% znaleźć nie moge :P

Re: Problem po kupnie motocykla

14 paź 2015, 15:11

w urzędzie Ci dadzą bo mają takie gotowe, albo szukaj na necie pewnie znajdziesz lub samemu napisz nawet odręcznie: pełne dane obdarowanego i darczyńcy i dane pojazdu vin, rok itp., aaa i ile % to samemu podajesz ile chcesz przekazać, nie ma że tylko umowa na 100%.

edit:
takie cuś: http://www.ubezpieczenia-umbrella.pl/Fi ... owizny.pdf

Re: Problem po kupnie motocykla

14 paź 2015, 15:42

niedawno moto kupilem takze nie bedzie problemu z przerejstrowaniem? odrazu niose to do wydziału i przerejstrowuje? :)

Re: Problem po kupnie motocykla

14 paź 2015, 15:50

Jakbyś na umowie kupna wpisał współwłaściciela to by nie było żadnego problemu tylko od razu przy przerejestrowaniu by go dopisali, a tak to musisz tą umowę darowizny jeszcze wziąć.

Re: Problem po kupnie motocykla

14 paź 2015, 16:00

ale to chyba nie robi problemu? tylko tyle ze ta umowe musze pisać ale to 10 min roboty jak tak to dobrze chyba że coś jeszcze trzeba?:P

Re: Problem po kupnie motocykla

14 paź 2015, 16:27

Nie będzie problemu to wystarczy.

Re: Problem po kupnie motocykla

14 paź 2015, 16:34

Dzięki wielkie za pomoc :) :)
Odpowiedz