Odpowiedz

Problem z Yamaha dt 50 MX MOC/OBROTY

28 sie 2013, 22:05

Yamaha ciezko wkreca sie na wysokie obroty gdy odkrecam manetke na max to zaczyna ja cos dusic i po chwili dopiero powoli wkreca sie na te maksymalne obroty. Jest bardzo slaba ale to bardzo :( Wczoraj cos w niej sie zmienilo na krotko gwaltownie dostala mocy byla bardzo mocna i szybka. Dzisiaj osłabla predkośc max. dzisiaj to 45km/h wczoraj 70km/h.
Gażnik rozbierany, sprawdzany, regulowany. Przed odkreceniem kolanka było tam też duzo benzyny nie wiem skad sie tam wziela po wylaniu jej wlasnie tak dostala "kopa" lecz znowu jest taka zmulona benzyny w kolanku niema sprawdzalem dzisiaj.
Yamaha przerobiona z 50cm3 na 80cm3 gażnik zmieniony wziety prawdopodobnie z 80'siatki. Prosze o pomoc
Ostatnio zmieniony 29 sie 2013, 20:00 przez piorun, łącznie zmieniany 1 raz

Re: Benzyna w kolanku

28 sie 2013, 23:01

A normalnie jeździ ?

Re: Benzyna w kolanku/dyfuzorze

29 sie 2013, 7:46

Enduros70 pisze:A normalnie jeździ ?

tak jezdzi lecz jest o ~50% slabsza jak benzyna tam naleci. Wylałem benzyne osiagi moc podskoczyly o jakies 100-110%.
Mam gażnik od yamahy 80 lecz nie wiem dokladnie jakiej ;/ kupilem go na allegro

+

po wylanie benzyna nie pojawila sie znowu moze po pewnym czasie jej najdzie troche bede co jakis czas zagladac tam lecz dalej mam ten sam roblem z mocą. Wczoraj po wylaniu tej benzyny " tato moze cos jeszcze postukał " yamaha nagle "odżyła" miala duzo mocy ladnie wkrecala sie na obroty i nie dławila sie na najwiekszych, dzisiaj po jezdzi wrocily stare problemy dokladniej brak mocy, dlawienie sie na pelnym gazie, v-max < Wczoraj osiagałem 70km/h bez katowania jej > dzisiaj z pelnym gazem dobija do 42km/h i koniec prosze was o pomoc bo jak nie wy to juz chyba nikt mi nie pomoze ;/ Yamaha DT 50 MX 87r
Ostatnio zmieniony 29 sie 2013, 14:47 przez Enduros70, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Scalone. Warn za post pod postem.

Re: Benzyna w kolanku/dyfuzorze

29 sie 2013, 14:46

Kompleksowa regulacja gaźnika, sprawdzenie szczelności zaworka pływaka oraz samego kranika na pozycji zamkniętej. Do tego dokładne wymycie filtra powietrza lub ewentualna zmiana na nowy.

Re: Benzyna w kolanku/dyfuzorze

29 sie 2013, 14:49

jeśli kranik nie byłby szczelny to mialo by to wpływ na moc ?

Gażnik dzisiaj rozbierany nic w nim nie widac wyregulowany jest na moje zdanie dobrze

Re: Benzyna w kolanku/dyfuzorze

29 sie 2013, 14:54

Kranik nie, lecz zaworek iglicowy pływaka tak. Ale ten gaźnik koniecznie trzeba przestroić, bo jest z 80tki, ma pewnie za duże dysze.

Re: Benzyna w kolanku/dyfuzorze

29 sie 2013, 14:59

Chcialem kupic gaznik od 50'tki lecz nie moge takiego znalesc do mojej dt'ki. Glowie sie dlaczego wczoraj pzrez pewien orkes czasu bylo wszystko dobrze od czego to moze zalezec?

Re: Benzyna w kolanku/dyfuzorze

29 sie 2013, 15:01

Zrób to co Ci napisałem, bo to wróżenie z fusów. Jak nie masz zielonego pojęcia o tym to daj do dobrego mechanika od dwusuwów.

Re: Benzyna w kolanku/dyfuzorze

29 sie 2013, 15:03

Wątpie aby był w mojej okolicy taki, ojciec jest mechanikiem zapytam sie go czy dalbyrade to zrobic jakos

+

A gdybym jeszcze wyjął cały filtr powuetrza to by to coś zmieniło ?
Ostatnio zmieniony 29 sie 2013, 15:44 przez Enduros70, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Scalone. Warn za post pod postem.

Re: Benzyna w kolanku/dyfuzorze

29 sie 2013, 15:44

Wyciąg filtr, jak będzie lepiej to wiadomo że go zalewa.
Odpowiedz