Odpowiedz

Filtry powietrza

19 sie 2016, 22:28

Mam taki problem, bo nie wiem ile powinno być filtrów powietrza w mojej deci... Bo mam jeden metalowy przykręcony do gaźnika i na końcu jest zakryty jakimś kawałkiem ręcznika, oraz gąbke którą ostatnio kupiłem nową wraz z olejem do nasączania tego typu filtrów. Problem leży w tym że ta gąbka chyba nie jest w żaden sposób podłączona, ponieważ na samym dole airboxa (tego pudełka w ktorym sie gąbke przykręca) jest zwykly otwór (blisko metalowego filtra), a na zdjęciach innych airboxów widziałem jakby jakąś gumową rurę ktora jak podejrzewam jest podłączana do gaźnika czy coś. Jak to powinno wyglądać? Czy gąbkowy filtr powietrza powinien być połączony tą "rurą" wraz z metalowym filtrem? Czy podłącza sie tylko jeden z tych dwóch? Pewnie pytanie głupie, ale męczy mnie od kilku dni :/
Z góry dzięki za pomoc!

Re: Filtry powietrza

20 sie 2016, 11:51

Nie rozumiem za bardzo zrób zdjęcia i wstaw je.

Re: Filtry powietrza

20 sie 2016, 12:11

Wyczuwam dobrą rzeźbę.

Re: Filtry powietrza

20 sie 2016, 13:33

https://imgur.com/a/YALOR Na 3 zdjęciach filtr z tą dziurą w airboxie w tle, a na czwartym całokształt, nie wiem po co, moze sie przyda.

Re: Filtry powietrza

20 sie 2016, 19:09

Czyli tak masz gaźnik i idzie z puszki airboxa guma do gaźnika ty jej nie masz bo jakiś debil ją wycią założył filtr stożkowy po co to ja nie wiem ,więcej syfu wpada do gaznika ,filtr ten co kupiłeś jest w swoim miejscu tylko ten plastikowy stelaż ma być wewnątrz fitra . Kup całą puchę airboxa bo aż nie chce mi się na to patrzeć taki syf porobiony.

Re: Filtry powietrza

20 sie 2016, 22:16

Syberius pisze:Czyli tak masz gaźnik i idzie z puszki airboxa guma do gaźnika ty jej nie masz bo jakiś debil ją wycią założył filtr stożkowy po co to ja nie wiem ,więcej syfu wpada do gaznika ,filtr ten co kupiłeś jest w swoim miejscu tylko ten plastikowy stelaż ma być wewnątrz fitra . Kup całą puchę airboxa bo aż nie chce mi się na to patrzeć taki syf porobiony.


Dzięki za odpowiedź. Czy koniecznie musze kupowac cały airbox? Nie wystarczy tego mojego dobrze obczyscic i skombinować jakąś gumową rurę i ją szczelnie podłączyć? Koszt nowego airboxa to 100zl. Tak wiem, "jak cię nie stać na ten sport to nie kupuj takiego motocykla", ale wolałbym tą stówke na paliwo przeznaczyć albo jakąś inną niezbędną część :D

Re: Filtry powietrza

20 sie 2016, 22:46

Syberius daj sobie spokój z tymi Twoimi radami.To już któryś temat gdzie kogoś w błąd wprowadzasz.Sqix kup tą gumę łączącą air box z gaziorem.Wywal ten filtr stożkowy i wio

Re: Filtry powietrza

26 sie 2016, 8:47

Dobra, przyszedł mi króciec (ta guma co łączy airbox z gaźnikiem) i on ma taką dziurę na środku , tak jak na zdjęciu: https://imgur.com/a/QYgGY to tak ma być?

Re: Filtry powietrza

26 sie 2016, 17:08

Poczytaj temat o blokadach,tam masz odpowiedź jak to załatwić.Ogólnie chodzi o zaslepienie tej dziury

Wysłane z mojego HTC One_M8 przy użyciu Tapatalka
Odpowiedz