Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Po wymianie gaźnika nie wchodzi na wysokie obroty

04 lis 2017, 19:50

Witam. Wymieniłem gaźnik w mojej DT z takiego mikuni z prostokątną przepustnicą:
Obrazek
na taki z okrągłą przepustnicą, według aukcji do DT 125
Obrazek
Odpala bez problemu, do 7tys. wkręca się ładnie a powyżej przerywa. Proszę o pomoc co jeszcze wyregulować, poziom paliwa w komorze pływakowej zmieniany, położenie iglicy też, na regulacje obrotów reaguje, ssanie podwyższa obroty.
Dodam że na starym gaźniku do czasu wymiany było okej, moduł zapłonowy odblokowany kostką także to nie odcięcie. Średnica wewnętrzna gaźnika jeśli dobrze pamiętam to 27mm, bynajmniej tyle samo co było w mikuni.
Dodaję filmik z pracy silnika:

Re: Po wymianie gaźnika nie wchodzi na wysokie obroty

04 lis 2017, 20:00

Większa dysze główna. Czemu oryginalny wymieniłeś na tego chinolka?

Re: Po wymianie gaźnika nie wchodzi na wysokie obroty

04 lis 2017, 20:06

Właśnie dysza główna jest taka sama.
Wymieniłem bo się dysza wolnych obrotów zapchała, jak rozebrałem gaźnik do czyszczenia to się załamałem, dysza wolnych obrotów jest wkręcona głęboko w korpusie, ktoś chciał ją wykręcić, nie dopasował wkrętaka i uszkodził obudowę gaźnika, pękł ten kanał co się ten plastik wsuwa na dyszę, ktoś to pokleił jakimś syfem i pod wpływem benzyny klej się rozpuścił także gaźnik na szrot :(

Re: Po wymianie gaźnika nie wchodzi na wysokie obroty

04 lis 2017, 23:24

Artur pisze:gaźnik na szrot

odkupie za 20zł. Jak chętny to na pw. :)

Re: Po wymianie gaźnika nie wchodzi na wysokie obroty

05 lis 2017, 12:36

Będę miał na uwadze, jednak jeszcze poczekam, szukam firmy co go zregeneruje bo jak narazie moto stoi :( Ktoś jeszcze ma jakieś pomysły co można zrobić? Dysza główna odpada ponieważ jak pisałem jest taka sama jak w mikuni

Re: Po wymianie gaźnika nie wchodzi na wysokie obroty

05 lis 2017, 13:25

Skoro przerywa to bardzo możliwe że za mało mieszanki dostaje, trzeba próbować z jeszcze większymi dyszami.

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Re: Po wymianie gaźnika nie wchodzi na wysokie obroty

05 lis 2017, 13:53

A dysza wolnych obrotów ma na to jakiś wpływ? nie wiem jaka tam siedzi bo w tym chińczyku nic nie jest opisane, nawet żadnych oznaczeń gaźnik nie ma, wiem bo mierzyłem, że dysza główna ma identyczną średnicę co ta w ori mikuni, na tamtym nie było problemów. Poszukam jakiejś innej dyszy, obyście mieli rację :)
Tak wygląda uszkodzenie, da radę coś z tym jeszcze zrobić?
Obrazek
Gaźnik naprawiony, moto śmiga, można zamknąć :)
Odpowiedz