Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Cieknące paliwo

28 sty 2018, 21:17

Cześć, przeczytałem wszystkie tematy odnośnie mojego problemu ale nie mam pojęcia co jest nie tak. Mianowicie po wymianie dysz i wyczyszczeniu gaźnika (wcześniej wszystko było ok), złożyłem gaźnik i strasznie ciekknie paliwo z tego wężyka
Obrazek

Przeczytałem, że problemem może być komora pływakowa i zaworek iglicowy - rozebrałem wszystko jeszcze raz i wydaje się ok
Obrazek
Ma ktoś jakieś pomysły co jeszcze mogę sprawdzić? :)
Ostatnio zmieniony 28 sty 2018, 23:13 przez Miodson, łącznie zmieniany 1 raz

Re: Cieknące paliwo

28 sty 2018, 22:25

zdjęcia nie działają

Re: Cieknące paliwo

28 sty 2018, 22:27

Zdjęcia nie działają. Udostępnij wrzucając do katalogu udostępnionego i dopiero z niego zaciągaj linki, albo zmień hosting.
Co do tematu zaworek pewnie do wymiany .(ew. Możesz sprawdzić jeszcze poziom.)

Re: Cieknące paliwo

28 sty 2018, 23:16

Zdjęcia poprawione. Jestem trochę laikiem w temacie ale z większoscią rzeczy sobie radzę dzięki forum, tu natomiast skapitulowałem.
Frozen a odnośnie tego poziomu w komorze pływakowej - jak to sprawdzić? Od razu mówię, ze szukalem ale pod haslem pływak/komora plywakowa/ustawienie pływaka nic nie znalazłem:D

Re: Cieknące paliwo

28 sty 2018, 23:31

a chociażby tu :D post38387.html?hilit=jak%20sprawdz*%20pływa*
w skrócie; najlepiej jakby gaźnik był w poziomie; podnosisz wąż którym Ci leci i odkręcasz śrubkę obok niego- i tak widzisz poziom.

ale na zdj widać ze to jest wąż od przelewu z komory czyli zaworek daje za dużo.

Re: Cieknące paliwo

28 sty 2018, 23:46

To może popróbować z podgieciem blaszki pływaka żeby szybciej zamykał...dobrze kombinuje?

Re: Cieknące paliwo

28 sty 2018, 23:51

A ta śruba obok wężyka to dokręcona ?

Wysłane z mojego KIW-L21 przy użyciu Tapatalka

Re: Cieknące paliwo

30 sty 2018, 12:15

Żadnej blaszki nie podginaj tylko trzeba założyć nowy zaworek iglicowy.

Re: Cieknące paliwo

11 lut 2018, 20:15

Śruba dokręcona, dziś 4x demontowałem i rozbierałem gaźnik i za każdym razem to samo. Zaworek iglicowy wydaje się ok bo jak wyjąłem go razem z gniazdem i docisnąłem to dmuchając delikatnie w gniazdo nie przepuszczał powietrza czyli wychodzi na to, że trzyma. Jeszcze jakieś pomysły?:)

Re: Cieknące paliwo

11 lut 2018, 20:21

Podgiąłeś blaszkę pływaka? Może pływak dziurawy, nabiera paliwa i tonie...
Odpowiedz