Wszystko co związane z prawem, przepisami.
Odpowiedz

Sprzedaż ramy pojazdu.

10 paź 2013, 14:02

Witam byłem posiadaczem ramy motocyklowej zarejestrowanej na 80 lecz przy kupnie dostałem zaświadczenie o tym że jest zamontowany cylinder 50 zrobiłem przegląd na 50 itp i miałem rejestrować bo w WK powiedzieli mi że to wystarczy. Lecz motocykl się zepsuł i postanowiłem sprzedać go na części. Ramę wystawiłem i po kontakcie Emilowym i wyjaśnieniu jak sytuacja wygląda przyjechał kupiec i po przeglądnięciu papierów spisaliśmy umowę kupna sprzedaży. Jakiś tydzień później otrzymałem Emila że ramy nie można zarejestrować na 50 ze stwierdzeniem że ramę odda. Ja sie na to nie zgodziłem i tu moje pytanie. Czy grozi mi coś czy mogę spać spokojnie jeśli mam umowę i zgłosiłem to do PZU i mam pieczątkę itp ?

Re: Sprzedaż ramy pojazdu.

10 paź 2013, 16:55

Powiedz że jeśli ma silnik 50cc to może pojechać na przegląd i zarejestrować, ale jeśli chciał tam wsadzić większy silnik to jest niezgodne z prawem i miej wyj*bane bo wtedy nic nie może zrobić. Jako osoba prywatna nie musisz przyjmować zwrotów, jeśli towar nie był uszkodzony albo z ukrytymi wadami.

Re: Sprzedaż ramy pojazdu.

10 paź 2013, 17:04

Sprzedałem gołą ramę z wahaczem i innymi duperelami. Wgląd do papierów miał jeszcze przed spisaniem umowy i mógł je przeglądać ile chciał. Ale czy może mi zrobić "na złość"i zgłosić że sprzedałem samą ramę ? czy to legalne ? Byłem w WK ale nic tam nie zrobię, bo nie był zarejestrowany na mnie.

Re: Sprzedaż ramy pojazdu.

10 paź 2013, 19:30

Moim zdaniem możesz mieć problemy jak pójdzie z tym na policję i zatwierdzą jego zgłoszenie, bo raczej to nie jest legalne żeby sprzedawać ramę z papierami.Ja na twoim miejscu powiedziałbym mu, że jak się chce włożyć inny silnik niż w papierach to logiczne,że mu nie zarejestrują bo to nie zgodne z prawem.Później poczekałbym co odpowie i na razie nie szedł mu na ugodę.Co zrobisz twoja sprawa.

Re: Sprzedaż ramy pojazdu.

10 paź 2013, 20:30

Frozen pisze:nie jest legalne żeby sprzedawać ramę z papierami

a niby czemu nie? rama z wahaczem to przecież motocykl normalny, tylko że wybrakowany...

Re: Sprzedaż ramy pojazdu.

10 paź 2013, 21:32

Przeczytaj wcześniej co napisałem[Moim zdaniem(...)Raczej]
Po prostu tak twierdzę bo motor to pojazd jeżdżący,a sama rama???Więc mi się tak zdaje ale ok.Może znasz się lepiej

Re: Sprzedaż ramy pojazdu.

11 paź 2013, 7:16

No to mówię ci że jesteś w błędzie bo wszystkie części nawet silnik są częściami wymiennymi, a rama to jest podstawa, zmieniając ramę prawnie zmieniasz motocykl.

Re: Sprzedaż ramy pojazdu.

11 paź 2013, 9:00

Więc jesli chodzi o sprzedaż ramy moge byc spokojny ? Dodam ze rame mozna zarejestrowac na 80 bez problemu.

Re: Sprzedaż ramy pojazdu.

16 paź 2013, 17:20

Jeżeli na umowie wpisaliście że rama jest do 80 cc to nie masz żadnych podstaw żeby się obawiać. To jego problem że chce wsadzić mniejszy silnik a nie twój :D
Odpowiedz