Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Dziwnie rosnące obroty

19 mar 2020, 13:21

Witam mam problem z rosnącymi obrotami po dodaniu gazu (nie spadają tylko idą cały czas w górę aż muszę gasić silnik z kluczyka dzieje się to na razy co jakiś czas) w czym może być problem? Może to być przez złą regulację?

W ostatnim czasie wymieniłem:
Linkę+rolgaz wszystko ładnie odbija jest mały luz.
Czyściłem gaźnik przy czym wymieniłem dysze na 240/30 oraz zaworek iglicowy ponieważ przelewało mi paliwo teraz już paliwo nie ucieka.
Dałem też nową śrubę składu mieszanki niestety oryginalnej nigdzie nie dostałem dobrali mi dokładnie taką
https://www.racing-planet.pl/300318-sru ... rtner.html na gwint wszystko pasuje.
Nowy filtr powietrza.

Z góry dziękuję za pomoc :)

Re: Dziwnie rosnące obroty

19 mar 2020, 22:18

Linka dobrze poprowadzona ? Miałem tak że kręcąc kierownicą w jedną stronę linka się naciągała i obroty rosły

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Re: Dziwnie rosnące obroty

20 mar 2020, 11:50

Linka dobrze jest w 100% z 10 razy była zdejmowana smarowana układana i problem nadal jest. Lewe powietrze sprawdzałem i nic wszystko szczelne.
Zauważyłem jeszcze że jak zgaśnie na ssaniu ja ssanie wyłączam i jak odpalam bez ssania to od razu 5tys i w górę. A jak na odpalonym zdejmę z sannia to jest git trzyma okolice 2 tyś.
Już nie mam siły na to.

Re: Dziwnie rosnące obroty

20 mar 2020, 12:13

Sprawdź poziom paliwa w komorze pływaka

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Re: Dziwnie rosnące obroty

08 kwie 2020, 18:18

Pozwoli ja ogarniam. Teraz mam problemem że na ssaniu pracuje ładnie a po wyłączeniu ssania w cały świat.
To co robiłem:
nowe dysze 240/30 gaźnik czyszczony kilka razy ręcznie a na sam koniec w specjalnej myjce. Założyłem nowe membrany wszystko dokładnie skręciłem i uszczelniłem. Bak z kranikiem wyczyszczony do tego nowy wężyk.
Chcę zasięgnąć jakieś opinii. Czy trzeba to dobrze wyregulować czy może łapie lewe powietrze i nie wiem czy brać się za wymianę uszczelniacza wału. Ew coś z gaźnikiem i tym ssaniem jest nie tak (oryginał mikuni vm28) Pod linkiem filmik jak to wygląda (do ok 8s jest na ssaniu)
https://www.youtube.com/watch?v=2R7JVR2NvY4

Dodam że przy filtrze zamykałem. Jak jest na ssaniu i przytkam to gaśnie od razu. Bez ssania walczy na granicy aż zgasł.

Z góry wielkie dzięki za pomoc
Odpowiedz