Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Wybór tłoka

14 paź 2020, 8:38

Witam,jestem przed szlifem gdyż.kompresja już bardzo marna
I moje pytanie o tłok, lepiej wossnera czy meteor? Jak znacząca jest między nimi różnica? teraz byl meteor założony przez poprzedniego wlasciciela,
I czy przy zmianie.z.meteora na wossnera łożysko korbowodu też się zmienia?
I moze macie link do jakiejś dobrej uszczelki pod cylinder

Re: Wybór tłoka

14 paź 2020, 8:58

Wossner, łożysko górne korbowodu też zmień.

Re: Wybór tłoka

14 paź 2020, 11:10

Co do uszczelki,to moze warto dac jednowarstwową i na to mase uszczelniającą, reinzosil.Dużo osób tak robi,ja osobiście już mam 5 tys. kilometrów nalatane na jednym tłoku i bez żadnych przygód z uszczelką.

Re: Wybór tłoka

17 paź 2020, 11:02

a ja tam polecam vertex spasować na 0.04 i jest kompresja i moc i nie ma klepania
łożysko do wymiany jak najbardziej
uszczelka na renzonsil może być jednowarstwowa
przy okazji polecam dorobić u tokarza nowe tulejki mosiężne zaworu wydechowego silnik będzie ciszej chodził

Re: Wybór tłoka

17 paź 2020, 13:27

cedec1 pisze:a ja tam polecam vertex spasować na 0.04 i jest kompresja i moc i nie ma klepania
łożysko do wymiany jak najbardziej
uszczelka na renzonsil może być jednowarstwowa
przy okazji polecam dorobić u tokarza nowe tulejki mosiężne zaworu wydechowego silnik będzie ciszej chodził

rozumiem ze uszczelka zawsze smarowana z dwoch stron?

Re: Wybór tłoka

18 paź 2020, 9:13

Tak, z obu stron. Warto przesmarować tłok olejem do mieszanki, pamiętaj o kierunku tłoka, te zabezpieczenia, segery , powinny być albo w dół albo w górę, pierścienie w zamki, na uszczelce masz napis up, musi być założona tak żeby dało się go przeczytać. Odpowiedni moment, 28 nm, nakrętki głowicy dokręcane na krzyż, podkładki i warto dać przelotowe nakrętki na szpilki jeśli masz jeszcze oryginalne.

Re: Wybór tłoka

21 paź 2020, 10:48

utex pisze:Tak, z obu stron. Warto przesmarować tłok olejem do mieszanki, pamiętaj o kierunku tłoka, te zabezpieczenia, segery , powinny być albo w dół albo w górę, pierścienie w zamki, na uszczelce masz napis up, musi być założona tak żeby dało się go przeczytać. Odpowiedni moment, 28 nm, nakrętki głowicy dokręcane na krzyż, podkładki i warto dać przelotowe nakrętki na szpilki jeśli masz jeszcze oryginalne.


Dzięki
Odpowiedz