Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

DT 125 LC problem z zaciskiem i inne

28 lis 2020, 0:34

Witam wszystkich forumowiczów, jestem nowym użytkownikiem. Niedawno stałem się posiadaczem dt 125 LC, zgodnie z dokumentami Detka jest z 1988 roku, oznaczenie na ramie 2AJ, z tego co sie zorientowałem 1988 to ostatni rocznik modelu LC, po którym pojawił sie model R (jak się mylę to mnie poprawcie). Motocykl odkupiony lekko zdekompletowany, oraz bez iskry, brakowało w nim kilku elementów m in. (dyfuzora, zacisku z pompą,prawego panelu (boczku pokrywy akumulatora), oraz kilku drobniejszych elementów).Z iskrą się uporałem i postanowiłem rozebrać go na czynniki pierwsze, polakierować ramę, oraz wszystkie plastiki na nowo ( poprzedni właściciel pomalował go chyba pędzlem :/ ), oraz dokompletować braki. Szukając brakujących elementów, napotkałem na kilka problemów. I tu chciałem poradzić się Was trochę "hurtowo", żeby nie zakładać kilku oddzielnych tematów:
(1) Na olx zakupiłem zacisk wraz z pompą z modelu lc , ale rozstaw śrub mocujących jarzmo jest inny (rozstaw otworów na ladze ~102 mm), znacznie większy od tego na jarzmie zakupionego zacisku, gdzie mogę sprawdzić jaki zacisk będzie pasował do mojej detki? Nie doszukałem się żadnych informacji na ten temat na tym forum i na googlu.
(2) Potrzebuję sprężyn: dźwigni hamulca nożnego oraz sprężyny dźwigni sprzęgła (tej przy silniku). Czy są one elementami uniwersalnymi dostępnymi w internecie? czy też są stosowane wyłącznie w tym modelu? Nie doszukałem się na ten temat żadnych informacji.
(3) czy jest możliwość dokupienia brakującego panelu (osłony)? czy też zostaje mi żywica i włókno szklane?

Z góry dzięki za jakąkolwiek pomoc.Jak byście mieli ochotę z chęcią podzielę się zdjęciami z postępów nad pracami. Pozdrawiam Zbyszek.

Re: DT 125 LC problem z zaciskiem i inne

28 lis 2020, 6:37

Jeżeli to na pewno dt 125 lc to takie części jak hamulec czy sprężyny szukaj od dt 80, będzie łatwiej. Ale wrzuc zdjęcie motocykla, dla pewności.

Re: DT 125 LC problem z zaciskiem i inne

28 lis 2020, 13:57

Zaciski na przód jedno tłoczkowe w dt 80 i 125 są takie same, więc albo kupiłeś zły zacisk, albo masz lagi nie od DT.

O które sprężyny pytasz ? ciężko mi się domyślić

Owiewki do wersji LC są bardzo poszukiwane, ciężko coś trafić a tym bardziej w ładnym stanie

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Re: DT 125 LC problem z zaciskiem i inne

28 lis 2020, 16:47

Cześć, wnioskuję że to LC, bo na ramie jest nazwa modelu, co prawda zatarta, ale na końcu jest na pewno C ( zdjęcie w linku).Poza tym dyfuzor leci z lewej czyli tak jak w poprzednich latach. W detkach od 1989 idzie on już z prawej,ale bardzo możliwe że mogę się mylić.
Jeżeli chodzi o lagi to możliwe że są od innego modelu, bo zaciski będące w sprzedaży wyglądają bardzo podobnie do tego który mam.Może któryś z kolegów orientuje się gdzie mogą iść zaciski o takim rozstawie mocowań.(zdjęcie pod likiem).W przeciwnym wypadku zostaje mi chyba dorabianie dodatkowego mocowania bo i odsadzenie tarczy również nie pasuje.
Sprężynę cięgna hamulca (raczej miejsce gdzie powinna być) zaznaczyłem na zdjęciu niebieskim kółkiem. Na zdjęciu kolejnym druga (połamana sprężyna )cięgna sprzęgła.

https://imgur.com/a/thhiHxE

Re: DT 125 LC problem z zaciskiem i inne

28 lis 2020, 17:17

Masz dt 125 Lc2 34x

Wysłane z mojego Redmi Note 7 przy użyciu Tapatalka

Re: DT 125 LC problem z zaciskiem i inne

28 lis 2020, 17:52

Ok, to już coś dzięki za odpowiedź

-- 28 lis 2020, 21:20 --

Koledzy znalazłem na e-bay aukcję z lagami do lc 34x i rozstaw na zacisk jest też mniejszy. Czyli najprawdopodobniej lagi nie są od tego modelu.

https://i.ebayimg.com/images/g/HVYAAOSw ... -l1600.jpg

Re: DT 125 LC problem z zaciskiem i inne

30 lis 2020, 21:26

na hamulcu nie ma sprężyny tylko sprężyny szczęki trzymają pedał w poziomie
co do sprzęgła to tej sprężynki nie musisz zakładać nie jest ona konieczna do prawidłowego działania sprzęgła
LC była produkowana do 85r LC2 do 88r później R na 100% masz lc2

Re: DT 125 LC problem z zaciskiem i inne

30 lis 2020, 22:20

Hej, bardzo możliwe, że wszystko będzie prawidłowo działać bez nich, ale jednak przy dźwigni hamulca nożnego powinna chyba być sprężyna naciągająca dźwignię:

https://allegro.pl/oferta/dzwignia-hamu ... 9637310995

ale nie jest to jakiś straszny problem, bardziej martwi mnie mocowanie zacisku. Lagi wyglądają identycznie jak każde inne na aukcjach i zdjęciach, ale ten rozstaw mocowań jest bardzo dziwny, i nie wygląda to jakby było przerabiane. Czy możliwe, że z racji, lc2 to trochę taki przejściowy model, mogły siedzieć tam inne zaciski?, a może powinno być jeszcze jakieś dodatkowe jarzmo\adapter? Macie jakieś przemyślenia?

Re: DT 125 LC problem z zaciskiem i inne

30 lis 2020, 23:39

ja przy lc2 nie miałem sprężyn ani przy zacisku ani przy sprzęgle i wszystko działało perfekcyjnie
co do lag u mnie nie było żadnych przejściówek zacisk miałem zamienny z dt 80 P&P nie dt 125 lcd nie był modelem przejściowym był to bardzo dobry model produkcyjny daj fotkę tych mocowań

Re: DT 125 LC problem z zaciskiem i inne

01 gru 2020, 18:19

Fotka mocowań jest w linku powyżej
Odpowiedz