Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Uszczelniacz wysprzęglika

16 maja 2013, 10:38

jak wymienić uszczelniacz wałka sprzęgła ? i jak tam się dostać do niego bo wałka nie da się wyjąć ? http://img812.imageshack.us/img812/1241/p1019621.jpg o ten wałek chodzi jakby co :)
Ostatnio zmieniony 16 maja 2013, 11:12 przez Enduros70, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: poprawa tematu

Re: uszczelniacz

16 maja 2013, 11:11

Wyciągasz wysprzęglik, zdejmujesz podkładkę i uszczelniacz na wierzchu. Jeśli wysprzęglik nie będzie chciał wyjść to znaczy, że pręt w wałku sprzęgłowym blokuje go, wtedy trzeba spuścić olej oraz płyn chłodniczy, zdjąć dekiel od sprzęgła, a następnie odkręcić docisk sprzęgła na czterech śrubach ze sprężynami.

Re: Uszczelniacz wysprzęglika

16 maja 2013, 12:20

a gdzie dostanę taki uszczelniacz ? :D i tylko odkręcić czy wyjąć cały ten docisk bo ja troche jestem zielony w tym bo nigdy nie rozbierałem i nie robiłem nic z silnikiem :)

Re: Uszczelniacz wysprzęglika

16 maja 2013, 12:44

Docisk musi trochę wyjść, żeby pręt w wałku miał luz. Uszczelniacz w sklepie z łożyskami.

Re: Uszczelniacz wysprzęglika

16 maja 2013, 13:03

ok dzięki za pomoc :)
Odpowiedz