Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Problem z odpalaniem na zimnym silniku i z gaźnikiem.

10 lis 2013, 15:03

Witam wszystkich mam problem z moją DT 125 R 1990. DT ciężko pali na zimnym silniku, tzn. jak nie była odpalana kilka dni wtedy tak się dzieje: normalnie włączam ssanie, odkręcam kranik, i odpalam silnik. Silnik wchodzi na wyższe obroty (tak jak normalnie na ssaniu), lecz potem schodzi do poniżej 1,5tyś i gaśnie. Kilka "odpaleń" potem silnik chodzi na tych 1,5tyś obrotów i dopiero po jakimś czasie wchodzi ponownie na wyższe obroty. Potem już nawet jak moto ostygnie to już dobrze odpala, na drugi dzień też. Druga sprawa to gaźnik, tzn. gdy zostawię odkręcony kranik, paliwo szybko skapuje z wężyka od przelewu. Nie mogę zostawić moto na odkręconym kraniku.Czy to i odpalanie jest związane może z poziomem paliwa w komorze pływakowej. Jeszcze jedna sprawa, wczoraj zalałem moto do pełna, zrobiłem z 60km i dzisiaj już musiałem przełączyć na rezerwę, no i napewno trochę benzyny jeszcze uciekło z tego przelewu gdy zapomniałem zamknąć kranika. Ogólnie to z tego co zaglądam do zbiornika to jeszcze sporo mam paliwa w baku, a muszę przełączać na rezerwę, czy to normalne w DT? Proszę o pomoc i z góry dzięki.
Moto po remoncie, (dopiero 1 szlif, tłok Wossner).

Re: Problem z odpalaniem na zimnym silniku i z gaźnikiem.

10 lis 2013, 15:35

Po pierwsze; musisz przełączać na rezerwę - czyściłeś kranik ? Może sitko się zapchało.

Po drugie: Czy zaworek iglicowy się nie wyrobił ? Na to wygląda, że tak i paliwo ciągnie zlatuje do gaźnika i się rpzelewa bo jest go za dużo.

Po trzecie: duże spalanie zapewne spowodowane jest nieszczelnym zaworkiem iglicowym.

Re: Problem z odpalaniem na zimnym silniku i z gaźnikiem.

10 lis 2013, 16:44

Kranik czyściłem, ale to po kupnie, sprawdzę jeszcze raz. A co do tego zaworka iglicowego jak sprawdzić czy jest wyrobiony?

Re: Problem z odpalaniem na zimnym silniku i z gaźnikiem.

10 lis 2013, 17:35

Musisz wyjąć gaźnik, odkręcić dół aby dostać się do pływaka i wtedy pływak do góry i jeśli benzyna leci to zaworek do wymiany.

Re: Problem z odpalaniem na zimnym silniku i z gaźnikiem.

11 lis 2013, 20:38

To prawdopodobnie zaworek iglicowy, bo opuściłem troszkę poziom paliwa i dalej cieknie. No nic, kupię nowy zaworek i mam nadzieję, że wszystko będzie ok. Dzięki za pomoc.
Odpowiedz