Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Problem z skrzynią biegów..

23 lis 2013, 14:25

Siema
Mam problem w mojej DT, pękł mi karter, kupiłem "nowy" i zacząłem przekładać. Od razu nowe łożyska itp. Problem pojawił się przy składaniu. Skręciłem kartery, i skrzynia działa. Gdy dokręcam ta śruby przy wale pod magnetem to zaczyna sie problem, brak biegów. Jak je poluzuje to wszystko działa, przykręcam i nie ma bięgów. Pomocy !!!

Re: Problem z skrzynią biegów..

23 lis 2013, 16:36

Brak biegów czyli co? Skrzynie wogóle się nie kręci? Jak tak to może jakieś podkładki źle włożyłeś i ściska ją kiedy skręcisz.

Re: Problem z skrzynią biegów..

23 lis 2013, 18:17

Kupiłeś tylko jeden karter ?

Re: Problem z skrzynią biegów..

23 lis 2013, 19:43

Brak biegow czyli ruszam walkiem i nic, skrzynia sie nie kreci, ale jak poluzuje te sruby to normalnie dziala
Podkladki wszystkie sa zgodnie z serwisowka.
Kupilem tylko jeden karter.

Re: Problem z skrzynią biegów..

23 lis 2013, 19:45

Kartery kupuje się parami, bo w fabryce są osiowane. Teraz Ci pewnie wałki klinuje.

Re: Problem z skrzynią biegów..

23 lis 2013, 19:48

Czyli co, teraz musze kupic 2 kartery od jednego silnika, i znowu nowe lozyska z uszczelniaczami?

Re: Problem z skrzynią biegów..

23 lis 2013, 19:51

Łożyska możesz przełożyć.

Re: Problem z skrzynią biegów..

23 lis 2013, 20:20

Ale jak nie mam sciagacza, i bede je wybijal to sie nie uszkodza?

Re: Problem z skrzynią biegów..

23 lis 2013, 20:37

Łożyska wypadają same po nagrzaniu karterów.

Re: Problem z skrzynią biegów..

24 lis 2013, 20:30

Kurcze no nie wiem..
Moze cos z tymi podkladkami..
Bo jak te sruby sa poluzowane to normalnie biegi wchodza, krece walkiem od zebatki i jest 1-ka, 2-ka itd. A jak je przykrece to dupa blada, tez krece tym walkiem od zebatki i , ruszam dzwignia zmiany biegow i nic..
Odpowiedz