Zbiórka na utrzymanie forum. Zebrano 130zł z 173zł. Pomóż yamahadt.net działać przez kolejny rok
Przejdź do pełnego widoku
Odpowiedz

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

13 mar 2023, 11:36

Cześć forumowicze, wczoraj rozebrałem pierwszy raz fabrycznie jeszcze założony dozownik oleju do mojej Yamaha DT125MX z 81r. i wylał się olej, moje pytanie czy tam w ogóle powinien być olej do smarowania dozownika ?? Dodam, że różnił się on znacząco od oleju w skrzyni.

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

13 mar 2023, 22:23

Cześć, nie wiem czy w twoim modelu dt jest jak w starszych dt 125r ale olej w dozowniku to olej do mieszania z paliwem. Ma inną konsystencję niż olej w skrzyni a dozownik smarowany jest tym olejem. Olej w skrzyni to inny temat. Chyba że o tym wiesz. Wątpię aby było inaczej w twoim przypadku.

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

14 mar 2023, 10:23

Ok, ale żebyśmy dobrze się zrozumieli, nie chodzi mi o olej który robi mieszankę, tylko o olej który znajdował się w pokrywie dozownika oleju. Miejsce które zaznaczyłem na zdjęciu https://ibb.co/3CBVJfH. Tutaj powinien znajdować się olej.?

Re: Dozownik oleju - regulacja, obsługa

14 mar 2023, 14:03

Nie powinno być oleju. U mnie jest tam odpowietrznik zasłonięty gumką, może był wyciek. Coś musi być nieszczelne. Nalej do zbiorniczka oleju zobacz gdzie leci.

-- 14 mar 2023, 15:06 --

Jeżeli jest to olej od mieszanki, bo jeśli że skrzyni to trzeba będzie sprawdzić bo chyba tam przychodzi oring. Pisałeś że inny niż w skrzyni, musisz ocenić skąd ten olej.
Odpowiedz