Zbiórka na utrzymanie forum. Zebrano 130zł z 173zł. Pomóż yamahadt.net działać przez kolejny rok
Przejdź do pełnego widoku
Odpowiedz

Zestaw Naprawaczy tylnego hamulca

11 maja 2013, 17:08

Siemka.
Pisze ten temat dla potomności.
Obrazek
Postanowiłem,że nie będę płacił serwisowi Yamahy 80 zł za pare uszczelniaczy wiec przeszukałem allegro i natknąłem sie na zestaw naprawczy tylnego hamulca od yz 125 89-97rok. Postanowiłem,że zaryzykuje i kupie go bo kosztował 40 zł + przesyłka ze sklepu ITALY_RACING.I co sie okazało.Okazało sie,że owy zestaw PRAWIE nadaje sie do dt 125.Rezultat jest taki,że z dwóch uszczelniaczy idealnie pasuje jeden(ten chudszy,pierwszy z brzegu jak rozbieramy tłoczek).Grubszy ma inną wysokość.
-Wymiar uszczelniacza (tego mniejszego) :
Grubość: 3mm
średnica zewnetrzna: 36,5 mm
średnica wewnętrzna : 32 mm
Wymieniłem ten który musiałem i hamulec działa jak złoto.

Re: Zestaw Naprawaczy tylnego hamulca

18 maja 2014, 20:58

Regenerowałem zaciski i zastosowałem inne zestawy naprawcze które sprawują się dobrze.
Tył: http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-zaci ... 70765.html
Przód: http://allegro.pl/zestaw-naprawczy-repe ... 37324.html tu trzeba z przeciwpyłowego ściąć jeden zwój
lub jeśli potrzebujemy sam uszczelniacz płynowy to ten http://allegro.pl/reperaturka-zacisku-t ... 28089.html ale tu jest zły uszczelniacz przeciwpyłowy.

Zestaw naprawczy tylniego i przedniego zacisku.

22 mar 2015, 9:27

Cześć.

Jestem nowy na forum więc proszę o wyrozumiałość.

Tak jak napisałem w temacie poszukuje zestawu naprawczego do Yamahy DT 125, przeczytałem w innych postach, że uszczelniacze samochodowe też będą pasować lecz trzeba dobrać do śr tłoczka.

Śr tłoczka przód : 31,2mm
Śr tłoczka tył: 30mm

Ale jak wiecie to tylko średnica tłoczka, czy zależna też jest grubość uszczelniacza ? Bo w innych tematach nie którzy członkowie narzekali, że jest nieszczelny i przecieka.

Moje Pytania -
1.Skąd nabyć takiego kompletu ?(ewentualnie można podać link)
2.Czy grubość uszczelniacza jest ważna ?

Pozdrawiam By Rafael :)

-- 22 mar 2015, 11:33 --

Dziękuje za odp, ale nie za wiele mi to pomogło, bo Paolo linki są dawno zarchiwizowane, więc nie mam podglądu :/, Yankes ja chce wymienić obydwa uszczelniacze + te gumeczki więc też nie za bardzo mi to pomogło, staram się szukać i jeśli coś natchnę to podziele się z wami, ale jak macie coś do powiedzenia, chętnie wysłucham i i rozważę , do tego stworzono chyba te forum prawda ?

Re: Zestaw Naprawaczy tylnego hamulca

28 mar 2015, 20:54

Podepnę się bo chyba nie ma sensu nowego tematu robić.
Domyślam się, że uszczelniacz pyłowy gdzieś zaginął w akcji u mnie, tak wygląda zacisk (z przodu jest tak samo) jednak nic nie cieknie.

Obrazek

Mogę kupić sam pyłowy z któregoś z powyższych zestawów i go założyć bez wyjmowania tłoczka ?
Czy tak się nie da i tak czy tak trzeba wyjmować tłoczek ?

Re: Zestaw Naprawaczy tylnego hamulca

28 mar 2015, 20:59

Dzięki przeciw pyłowemu płynowy się tak szybko nie zużywa bo osłonięta jest wewnętrzna część zacisku.
Poprawione.
Ostatnio zmieniony 28 mar 2015, 23:42 przez paolo9779, łącznie zmieniany 1 raz

Re: Zestaw Naprawaczy tylnego hamulca

28 mar 2015, 23:15

paolo9779 pisze:Dzięki pyłowemu płytowy się nie tak szybko nie zużywa.

Nie pisz w tym stanie.

Re: Zestaw Naprawaczy tylnego hamulca

13 lis 2015, 14:01

witajcie
Przebrnąłem w temacie przez zestaw naprawczy przedniego hamulca do yamaha dt 125 r
tłoczek miał średnicy 35 mm wysokości ok 29,2 mm zastosowałem zestaw naprawczy D4527 http://allegro.pl/reperaturka-zacisku-t ... 25973.html osłona tłoczka i uszczelnienie tłoczka pasuje bez problemu resztę gumek miałem ok
co do samego tłoczka założyłem o nr autofren d02536 on ma wysokości 28,7 jest minimalnie niższy ale myślę że nie będzie to przeszkadzać bo stary :)

Re: Zestaw Naprawaczy tylnego hamulca

13 lis 2015, 16:07

Mam ori tłoczek na sprzedaż, trzebabylo się ogłosić ze szukasz :P

Re: Zestaw Naprawaczy tylnego hamulca

18 lut 2016, 22:14

A co w sytuacji gdy tylny hamulec późno łapie? Działa mocno tylko po prostu późno łapie, prawie przy końcu. Klocki są w dobrym stanie, płyn hamulcowy uzupełniony

Re: Zestaw Naprawaczy tylnego hamulca

18 lut 2016, 23:19

Jeśli dobrze odpowietrzony to zostaje ci jeszcze przeczyścić zacisk.
Odpowiedz