Zbiórka na utrzymanie forum. Zebrano 130zł z 173zł. Pomóż yamahadt.net działać przez kolejny rok
Przejdź do pełnego widoku
Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

29 cze 2017, 15:17

CrossinOver pisze:Czy w przypadku wody z olejem w skrzyni winowajca jest uszczelka, wymieniłem uszczelniacz pompy i dalej to samo,wspomnę ze ostatnio moto łapało temperaturę i musiałem robić postój w lesie.
Po tym incydencie zaczęło się robić wysokie ciśnienie w układzie i parskanie po otwarciu korka.


problem rozwiązany ?

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 12:33

A co myślicie o uszczelniaczach do chłodnic ( w płynie ) Sączy sięu mnie lekko na zewnątrz pod głowicą ale to tak, że po całym dniu jazdy ledwo widać ślad po płynie

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 12:42

Nie bój się, nie długi wywali tak że będziesz widział już to dobrze :F

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 17:51

Ok ale co z tym uszczelniaczem w płynie, bezpiecznie jest go stosować, bo nie którzy piszą, że może pozatykać otwory w termostacie i inne malutkie ( te co nie trzeba ), a jedni chwalą, że uszczelnia to co potrzeba i wszystko działa jak należy

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 17:58

nie dziaduj tylko zmieniaj uszczelkę jak już poci się na zewnątrz to niedługo zacznie przedmuchiwać z komory spalania a uszczelniacz jest dobry jak masz 500 km do domu i zaczyna wyciekać

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 19:32

Tak, tylko, że to już kolejna uszczelka, a planowany był cylek i głowica + reinzosil i fakt to tylko lekko sączy, że po jeździe są jakieś kropelki

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 20:03

Coś jest do dupy, na reinzie nie puści nic.

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 20:07

Nie wiem nie wiem, ogółem to bardzo mało sączy tylko takie kropelki na łączeniu są

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 20:08

grykrystian pisze:Tak, tylko, że to już kolejna uszczelka, a planowany był cylek i głowica + reinzosil i fakt to tylko lekko sączy, że po jeździe są jakieś kropelki

Głupie pytanie, dokręcone kluczem dynamometrycznym na 28Nm według instrukcji (co druga śruba i w kółko aż do ustalonej wartości?)
A uszczelka była założona 3 warstwowa? Gdzie byłą kupowana?

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 20:11

Chodzi o DT 80 ;) Głowica na 32nm skręcona, uszczelka gasket i smarowana głowica i cylek reinzem. Ogółem głowica planowana w warsztacie a cylinder sam ( pierwszy raz ) ale raczej udało się równo. Płyn na tłok nie leci.
Odpowiedz