Zbiórka na utrzymanie forum. Zebrano 130zł z 173zł. Pomóż yamahadt.net działać przez kolejny rok
Przejdź do pełnego widoku
Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 20:43

Jak uszczelka prasowana z papieru to widziałem 2 razy jak płyn uciekał między warstwami uszczelki. Kropelki pojedyncze wylatywały.

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 20:54

Czyli kupić lepszą uszczelkę + reinz i będzie git? U mnie właśnie też pojedyncze kropelki

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

08 lip 2017, 22:05

W DT80 nie potrzeba reinza.

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

15 lip 2017, 17:05

szybkie pytanie, moto się nie przegrzewa (mam dwie chłodnice; takiego kupiłem) dziś wywaliło mi korek ze zbiorniczka wyrównawczego, założyłem powoli wracałem; pod domem znowu wywaliło korek, w zbiorniczku połowa płynu; przy odpalonym nic się nie dzieje po zgaszeniu moto w zbiorniczku wyrównawczym poławiają się bąbelki, pęcherze powietrza... czy jest to jednoznaczny sygnał, że uszczelka pod głowicą jest do roboty? z góry dzięki za pomoc i odpowiedź.

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

15 lip 2017, 17:13

może masz tylko odpowietrzenie tego zbiorniczka zatkane sprawdzałeś ?

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

15 lip 2017, 18:41

jeszcze nie, to ta rurka co w ramę idzie co? ale podczas jazdy z rana trochę też obsunął się wężyk górny w chłodnicy (ten cienki) i też trochę wypluło, ale w sumie do końca nie wyskoczył...

bo trochę dziwne jak dla mnie, że bąbelki są w zbiorniczku po zgaszeniu moto...

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

15 lip 2017, 19:26

Raczej odpowietrzenie zatkane. U mnie było to samo, jak zrobiłem inny korek do zbiornika to zaraz mi go wystrzeliło. Odpowietrzenie w ramie miałem zatkane i uszczelka przepuszczala...

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

19 lip 2017, 16:56

potwierdzam był zatkany przelew w ramie, dałem na razie na testa wężyk i jest ok. jakieś sugestie jak przepchać oryginalny kanał w ramie?

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

19 lip 2017, 17:06

Moim zdaniem ten kanał w ramie to niezbyt dobry pomysł producenta... bo rama może zacząć rdzewiec w środku. Spróbuj drutem poprzez ten krocie gdzie wężyk, albo od dołu drutem w tą dziurkę gdzie to ma spływac.

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

19 lip 2017, 17:10

rykpat pisze:Moim zdaniem ten kanał w ramie to niezbyt dobry pomysł producenta... bo rama może zacząć rdzewiec w środku. Spróbuj drutem poprzez ten krocie gdzie wężyk, albo od dołu drutem w tą dziurkę gdzie to ma spływac.

zerdzewieje jak wodę lejesz ale jak lejesz płyn chlodniczy to nie ma szans tam nic zerdzewieć
Odpowiedz