Zbiórka na utrzymanie forum. Zebrano 130zł z 173zł. Pomóż yamahadt.net działać przez kolejny rok
Przejdź do pełnego widoku
Odpowiedz

Re: Wymiana uszczelniacza pompy wody

05 mar 2017, 22:59

Płyn sie zmieszał z olejem i powstała straszna maź ktora osiadła, czym albo jak przeczyscic wszystkie tryby? musze wszystko rozebrac?

Demontaż i montaż uszczelniacza pompy wody w pokrywie

13 cze 2017, 9:06

Jako że jestem świeżo po wymianie uszczelniacza postanowiłem się podzielić moimi spostrzeżeniami co do sposobu demontażu i montażu tego elementu w pokrywie silnika. Może komuś te informację się przydadzą.

Kilka spostrzeżeń po wymianie uszczelniacza pompy wody

Uszczelniacz siedzi bardzo ciasno i aby go wyjąć potrzeba sporej siły. Aby go wydobyć nie uszkadzając przy tym aluminiowej powierzchni pokrywy, najlepiej włożyć "coś" (np. twardy kawałek plastiku) w kanał wodny i na nim opierać śrubokręt, którym będziemy wydłubywali go ze środka. Otwór do demontażu uszczelniacza w moim przypadku nie zdał egzaminu ponieważ przebiłem uszczelniacz na wylot.
Aby wprasować nowy uszczelniacz bez specjalnych narzędzi, można użyć długiej śruby z tuleją, podkładki w rozmiarze uszczelniacza oraz nakrętki którą będziemy to skręcać, taki sposób gwarantuję nam że uszczelniacz będzie wchodził równo z każdej strony.
Od wewnętrznej strony pokrywy wkładamy tuleję i śrubę, natomiast od zewnętrznej strony na wystającą śrubę nakładamy uszczelniacz podkładkę i skręcamy wszystko śrubą. Głębokość na którą musi wejść nowy uszczelniacz musi być taka, aby sworzeń mocujący plastikową zębatkę do wirnika wchodził w otwór luźno (kręcąc wirnikiem sworzeń nie może trzeć o podkładkę poniżej). Całość musi chodzić lekko i bez zacięć.
Pozdrawiam!
Ostatnio zmieniony 13 cze 2017, 12:36 przez Frozen, łącznie zmieniany 1 raz
Powód: Nie widzę sensu istnienia osobnego tematu, gdy jest juz taki sam. Przypinam.
Odpowiedz