Zbiórka na utrzymanie forum. Zebrano 130zł z 173zł. Pomóż yamahadt.net działać przez kolejny rok
Przejdź do pełnego widoku
Tuning optyczny i mechaniczny. Pytania o części seryjne i płyny.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Re: Opony motocyklowe

08 lip 2020, 13:02

Ja mam MC360 100 100 Mid Soft to wyrywa na błocie na koło, jak narazie jestem zadowolony

Jakie opony do DT 125 1997r

13 lip 2020, 6:36

Cześć,
Chciałbym zapytać doświadczonych użytkowników Detki jakie założyć do niej opony.
Chciałbym dojeżdżać nią do pracy, a to dzienny dystans 25 km po asfalcie, a po pracy i w weekendy pośmigać po lesie i bezdrożach (przygodę dopiero zaczynam wiec nie będą to hardcorowe jazdy po żwirowniach czy błocie po kolana).
Bardzo proszę o wskazówki jakie opony najlepiej zakupić do takiej jazdy.
Chodzi mi o kpl przód i tył - wskazówki odnośnie rozmiaru, marki i modelu mile widziane. :P

<help>

Z góry dziękuje i miłego dnia życzę.

Re: Jakie opony do DT 125 1997r

13 lip 2020, 10:33

W zakładce części tuning masz 30 stron o oponach.Ja ze swojej strony napiszę tylko że miałem z tyłu oponę większą niż oryginał i moto zamulalo.Dopiero zmiana przyniosła efekt ,moto lepiej reagowalo na gaz i było łatwiejsze do np kręcenia bączka czy podobnych rzeczy.

Re: Opony motocyklowe

13 lip 2020, 12:09

Cześć,
Chciałbym zapytać doświadczonych użytkowników Detki jakie założyć do niej opony.
Chciałbym dojeżdżać nią do pracy, a to dzienny dystans 25 km po asfalcie, a po pracy i w weekendy pośmigać po lesie, łąkach i bezdrożach (przygodę dopiero zaczynam wiec nie będą to hardcorowe jazdy po żwirowniach czy błocie po kolana).
Bardzo proszę o wskazówki jakie opony najlepiej zakupić do takiej jazdy.
Chodzi mi o kpl przód i tył - wskazówki odnośnie rozmiaru, marki i modelu mile widziane. :P

<help> szczerze mówiąc to potrzebuje poprowadzenia za reke bo totalnie zaczynam przygode z DT.
Mój motor to DT125 1997rok.

Z góry dziękuje i miłego dnia życzę.

-- 13 lip 2020, 19:52 --

https://allegro.pl/oferta/michelin-trac ... gQQAvD_BwE
Nadadzą się?

Re: Jakie opony do DT 125 1997r

13 lip 2020, 12:10

dziękuje - dokleję się zatem do tematu z działu opon <lol>

-- 13 lip 2020, 19:53 --

https://allegro.pl/oferta/michelin-trac ... gQQAvD_BwE
Nadadzą się?

Re: Opony motocyklowe

13 lip 2020, 21:12

Ja jeżdżę na heidenau k60 przód i tył,teraz drugi komplet.Starczyly mi na kilka sezonów.Na asfalcie spoko,czasami szuter,polne drogi.Na miękkim piachu słabo.tylną oponę wymienilem po 3 latach mniej więcej,ale jeżdżę głównie w weekend chociaż przez zimę też trochę polatalem.komplet około 400 zł nie doradze ci czy warto bo brak mi porownania do innych marek,jedynie opisuje doświadczenie z okresu użytkowania.Jedynie jak ci już pisałem ,nie zmienial bym rozmiaru.Latalem na większej tylnej i moto nie chdzi tak zwawo jak przy oryginalnym rozmiarze.

-- 13 lip 2020, 22:17 --

Te co wkleiles to kostka w teren,zniknie na asfalcie w mig.Poszukaj szosowo-terenowych.Myślę że spełnią swoją funkcję lepiej jeśli chodzi o trzymanie się na asfalcie,trwałość i czas w jakim się zuzyja.

Re: Opony motocyklowe

15 lip 2020, 6:13

utex pisze:Poszukaj szosowo-terenowych.Myślę że spełnią swoją funkcję lepiej jeśli chodzi o trzymanie się na asfalcie,trwałość i czas w jakim się zuzyja.

Czy te będą ok? https://www.sklepopon.com/dane-opony-mo ... gIPjvD_BwE

Re: Opony motocyklowe

15 lip 2020, 12:36

Tak, coś w tym stylu, tylko nie oczekuj na nich super właściwości terenowych, ale na suche ścieżki będzie okej. Dobrym kompromisem jest też Continental TKC80, na asfalcie super trzyma i jest wytrzymała, w terenie też daję radę (oczywiście nie tak jak normalna kostka) wiem bo sam miałem takie opony w DT.

Opony hard enduro.

12 sie 2020, 7:34

Macie doświadczenie z takimi oponami?
Michelin Tracker - 110/100/18, 100/100/18, 120/90/18
Metzeler 6Days Extreme - 120/90/18, 110/80/18. Raczej twardsza wersja co więcej wytrzyma.
Mitas ef07 - 110/80/18, 120/90/18. Również twardsza - żółty pasek.

Jaki rozmiar do hard enduro będzie lepszy dla dt? I która z tych opon? Ewentualnie jakaś inna. <ok>

Re: Opony hard enduro.

12 sie 2020, 21:39

6days na tyle znika w chwile, teraz mam Mitasa C-10 bez homologacji na ulice i też znika, ale ma większe kostki i jest sporo tańszy.
Odpowiedz