Zbiórka na utrzymanie forum. Zebrano 130zł z 173zł. Pomóż yamahadt.net działać przez kolejny rok
Przejdź do pełnego widoku
Odpowiedz

Dt 80 lc2 - zdejmowanie blokad

21 kwie 2013, 21:19

Yamaha dt 80 zdejmowanie blokad.
Yamaha dt 80 lc2 jest blokowana w trzech miejscach:
1. Dyfuzor
2. Końcówka wydechu
3. Moduł zapłonowy CDI

1. Odblokowywanie dyfuzora.
Dyfuzor rozcinamy wzdłuż zgrzewów fabrycznych, najlepiej od wewnętrznej strony (późniejsze spawy będą trudniej widoczne). W środku znajduje się lejek, który usuwamy. Przy okazji czyścimy dyfuzor z nagaru. Po całej operacji dyfuzor spawamy z powrotem do kupy.
Obrazek
Obrazek
Ten lejek należy usunąć:
Obrazek
fotosik.pl
2. Odblokowywanie końcówki wydechu.
Końcówkę wydechu należy przerobić na przelotową. W związku z tym, przecinamy końcówkę w miejscach fabrycznych spawów (2miejsca), wyrzucamy tłumienie. W zamian wstawiamy rurkę perforowaną, którą dookoła obkładamy watą szklaną. Rurkę perforowaną wykonujemy z rurki o takiej samej lub trochę większej średnicy niż średnica rurki wychodzącej z dyfuzora. Rurkę nawiercamy lub nacinamy jak kiełbaskę szlifierką.
Obrazek
3. Odblokowywanie CDI
Moduł odblokowujemy poprzez zmostkowanie kondensatora. Delikatnie usuwamy obudowę i mostkujemy kondensator znajdujący się na rogu płytki tak jak na złączonym zdj. Następnie musimy w jakiś sposób uszczelnić z powrotem kostkę (silikon, taśma izolacyjna, folia, jest wiele możliwości ;p)
Obrazek
Fotosik.pl
Można także usunąć gumę z filtra powietrza, co sprawdza się razem z sportowym wydechem (gianneli).


Wszystkie czynności robicie na własną odpowiedzialność!

Re: Dt 80 lc2 - zdejmowanie blokad

31 sty 2014, 14:31

Mam pytanie czy wydech i dyfuzor Gianneli nie mają blokad?

Re: Dt 80 lc2 - zdejmowanie blokad

31 sty 2014, 14:51

nie mają

Re: Dt 80 lc2 - zdejmowanie blokad

02 lut 2014, 22:39

u mnie końcówka wydechowa gianneli nie była przelotowa tylko zablokowana.

Re: Dt 80 lc2 - zdejmowanie blokad

13 lut 2014, 1:12

sumarek pisze:u mnie końcówka wydechowa gianneli nie była przelotowa tylko zablokowana.

Jak to wyglądało? Odpisz to ważne

Re: Dt 80 lc2 - zdejmowanie blokad

14 lut 2014, 22:52

fotek nie mam, ale konstukcja była taka że od strony dyfuzora szła rurka, w połowie była ucietadalej była przegorada za za nią kolejna rurka już wylotowa.

na forum ktoś wrzucił fotke

http://postimg.org/image/grta4mjyf/

Re: Dt 80 lc2 - zdejmowanie blokad

27 wrz 2014, 10:42

w 3 punkcie jak zmostkujemy, to trzeba to zlutować? czy jakoś inaczej?

Re: Dt 80 lc2 - zdejmowanie blokad

27 wrz 2014, 13:01

Tak.

Re: Dt 80 lc2 - zdejmowanie blokad

02 paź 2014, 20:53

jak zdejmę te wszystkie blokady to nie będe musiał wymieniać dysz w gaźniku ustawiać na nowo gaźnik i teorytycznie przyb ędzie mocy zamiast jej ubędzie?? ( pytam się bo po odblokowaniu zmienia się ciśnienie spalania, potrzeba więcej paliwa itd)

Re: Dt 80 lc2 - zdejmowanie blokad

02 paź 2014, 21:00

bo odblokowaniu konieczna wręcz obowiązkowa regulacja gaźnika
Odpowiedz