Zbiórka na utrzymanie forum. Zebrano 130zł z 173zł. Pomóż yamahadt.net działać przez kolejny rok
Przejdź do pełnego widoku
Odpowiedz

[tuning] Białe tarcze zegarów

22 kwie 2013, 21:21

Białe tarcze zegarów.
1. Ściągamy nasze zegary, w tym celu odkręcamy dwie śrubki i ściągamy przednią owiewkę. Następnie odkręcamy linki obrotomierza i prędkościomierza i wyciągamy zawleczki po czym wysuwamy żarówki podświetlające zegary i odpinamy kable od wskaźnika temperatury. Należy zapamiętać prawidłową kolejność.
Obrazek
2. Gdy mamy wyciągnięte zegary, odkręcamy dwie śrubki pomiędzy mocowaniem linki i pokrętło odległościomierza (kręcimy w odwrotną stronę niż resetowanie). Podgrzewamy suszarką tylne ranty
obudowy, żeby klej puścił. Następnie podważamy plastikowy dekielek śrubokrętem (trzeba się trochę namęczyć).
Obrazek
3. Po "otworzeniu" obudowy wyciągamy cały mechanizm zegara. Podważamy lekko wskazówkę (powinna zeskoczyć) oraz odkręcamy dwie śrubki trzymające tarcze.
Obrazek
4. Drukujemy nasze nowe tarcze na papierze fotograficznym i przyklejamy je do starej tarczy. Można także wyczyścić stare tarcze z lakieru lub wyciąć całkiem nowe z przeźroczystego plastiku w celu polepszenia podświetlenia. Ja tego nie robiłem.
Obrazek
5. Wycinamy dziury na śruby, wskazówkę i wskaźnik przebiegu.
Obrazek
6. Składamy wszystko do kupy. Przykręcamy tarcze, zakładamy wskazówkę (można ją sobie pomalować) pamiętając o kalibracji, przykręcamy tylny dekielek i sklejamy obudowę jakimś klejem (np. kropelką).
Obrazek
7. Tak wyglądają gotowe zegary.
Obrazek
Szablony tarcz:
http://chomikuj.pl/bartolini2721/Tuning ... +80+dt+125
Może je sobie oczywiście edytować w dowolny sposób.
*Wiem, że moje wykonanie jest marnej jakości ale było robione to parę lat temu przeze mnie pierwszy raz.
Nie zezwalam na rozpowszechnianie/kopiowanie bez mojej zgody!
by Bartolini2721
Ostatnio zmieniony 04 sie 2015, 0:17 przez Bartolini2721, łącznie zmieniany 1 raz

Re: [tuning] Białe tarcze zegarów

29 gru 2013, 23:00

dasz jakies aktualne szablony bo chce sobie takie w swojej zrobić a linki nie działają

Re: [tuning] Białe tarcze zegarów

31 gru 2013, 16:42

Szukaj w googlach pod hasłem TACHOBLATT DT 125 lub coś takiego.

Re: [tuning] Białe tarcze zegarów

01 sty 2014, 12:06

http://www.hood.de/i/yamaha-dt-125-tach ... 427727.htm

tylko to znalazłem ale te szału nie robią najlepiej jak bym miał te z postu ale to kwestia czasu bo mają być poprawione linki w temacie

Re: [tuning] Białe tarcze zegarów

15 maja 2014, 21:00

A jak z podświetlaniem zegarów?? Czy papier przepuszcza światło od dodłu??

Re: [tuning] Białe tarcze zegarów

15 maja 2014, 21:12

tak, może ciut gorzej ale normalnie widać

Re: [tuning] Białe tarcze zegarów

15 maja 2014, 21:30

Możesz wrzucić fotki jak wyglądają podświetlone??

Re: [tuning] Białe tarcze zegarów

15 maja 2014, 21:40

Nie mam ale w innym moto kiedyś takie coś robiłem i to nawet czarne tło było i normalnie było widać

Re: [tuning] Białe tarcze zegarów

03 sie 2015, 9:06

Ma ktoś aktualne szablony bo potrzebuję

Re: [tuning] Białe tarcze zegarów

04 sie 2015, 0:17

http://chomikuj.pl/bartolini2721/Tuning ... +80+dt+125
Mam nadzieje, że już stąd nie zniknął.
Odpowiedz