Zbiórka na utrzymanie forum. Zebrano 130zł z 173zł. Pomóż yamahadt.net działać przez kolejny rok
Przejdź do pełnego widoku
Odpowiedz

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

02 lip 2014, 11:36

Fotosy wygasły.
Mogę prosić o odświeżenie zdjęć.

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

14 sie 2014, 11:01

Cześć, mam pare pytan, jaki papier scierny mam użyć do planowania, i czy między cylinder a kartery daje się silikon, jeśli nie, to czy może on być przyczyna bardzo slabego chlodzrnia?

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

14 sie 2014, 15:19

Jest temat odnośnie planowania-wystarczy poszukać. Co do silikonu to nie ma prawa go tam być,są do tego uszczelki pod cylinder i nikt nie odpowie czy jest to przyczyną bo tak się nie jeździ.

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

17 sie 2014, 17:18

Jak zdjąć to z lewej strony cylindra do czego wchodzą 2 linki? <help>

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

17 sie 2014, 17:42

To coś się nazywa zaworem wydechowym.Musisz linki poluzować i wyjąć z rowka w tarczce.To cała filozofia :)

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

17 sie 2014, 18:12

da się zdjąć tylko tą część co jest z lewej strony cylindra, czy musze wyjąć cały zawór, żeby oddac cylinder do planowania?

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

17 sie 2014, 18:20

Zawór jest dwuczęściowy,jedna wychodzi z jednej,druga z drugiej strony.Jak ja dawałem to nie wyciągałem.

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

21 sie 2014, 12:17

Mam 3 pytania:
Obrazek czy ta uszczelke musze dać odpowiednią stroną, bo nie ma nigdzie napisu up ?
2. Czy cylinder muszę dokrecac w odpowiedniej kolejnosci srub, jeśli tak to w jakiej?
3.Teraz pytanie do kogos kto wymienial uszcxelke w TDR mając silnik w ramie, daliscie rade dokrecac kluczem z dynamometrem, bo jest tak ciasno, ze ja małej tryczki nie mogłem wsadzić

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

21 sie 2014, 13:03

1. Tak jak jest na zdjęciu połóż na cylindrze.
2. Tak, trzeba dokręcać na krzyż, był wstawiany obrazek na forum oraz jest w serwisówce do DT 125.
3. Nie da rady podejść kluczem, trzeba unieść silnik w górę (odkręcić wszystkie mocowania, ośki, oprócz tej głównej od wahacza, zależy też który rok tdr)

Re: Wymiana uszczelki pod głowicą

23 sie 2014, 17:16

Obrazek górny czy dolny idzie do termostatu?
Odpowiedz