Przejdź do pełnego widoku
Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

11 maja 2015, 13:42

paolo9779 pisze:Może już poprostu jest koniec rezonansu?

To od mojej ostatniej jazdy na DT coś się zmieniło? :F
Moc w tych DT ktorymi jezdzilem konczyla sie tak przy 9,5-10. A u mnie konczy sie przy 8 i później juz poprostu wycie silnika

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

11 maja 2015, 13:43

Może dysza główna za mała

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

11 maja 2015, 14:10

paolo9779 pisze:Może dysza główna za mała

Nie nie nie, 240/30.

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

02 sie 2015, 10:41

Ustaw zawór na stałe lekko przymknięty i wtedy zobacz, dyf i końcówka nie zalepione syfem ?

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

02 sie 2015, 10:47

Ja mam podobnie, przy ok. 9,5k kończą się obroty, tłok wymieniany rok temu w lipcu, więc jest raczej ok, kompresja też, chociaż musiałbym sprawdzić, ale stawiam że jest git, bo DT moc ma, tylko właśnie te obroty się kończą przy 9,5k. Mam jeszcze drugi dyfuzor, na dniach go rozetnę, wywalę wszystko i sprawdzę na nim jeszcze, bo może z tym moim jest coś nie tak.

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

12 lis 2015, 8:23

Powiedzcie mi co może być. Wczoraj przeczyściłem gaźnik (Mikuni DT125R), srube od wolnych obrotów wkręciłem na maxa. Odpaliłem pochodziła wiadomo na wysokich obrotach, zmniejszyłem trochę obroty by pochodziła sobie do rozgrzania. Po chwili pracy zgasła i już nie mogę jej odpalić. Wcześniej przed czyszczeniem paliła za każdym razem bez problemu.
Iskra jest, bo nawet to sprawdzałem, kompresja trochę ponad 8Bar. Jakoś się ustawia gaźnik do odpalenia?

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

12 lis 2015, 9:56

Śruba powietrza 1 obrót wykręcona.

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

12 lis 2015, 12:15

Enduros70 pisze:Śruba powietrza 1 obrót wykręcona.

Rozumiem, że chodzi o tą od składu mieszanki.
A gdzie można ją kupić, bo się mi troszkę obrobiła. Szukałem po sklepach i nie mogę znaleźć.

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

12 lis 2015, 14:10

U mnie, 40zł komplet.

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

12 lis 2015, 22:31

Enduros70 pisze:U mnie, 40zł komplet.

A co wchodzi w skład kompletu?? Mam dyszę główna 240, a wolnych obrotów 25. Chciałbym zmienić na 30, czy dać większą?
Odpowiedz