Przejdź do pełnego widoku
Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

13 lis 2015, 21:33

przy odblokowanej dt jak najbardziej 30 wolnych

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

16 lis 2015, 11:46

Na pewno ma wydeszek Atheny oraz dyfuzor. Nie wiem jak moduł, ale do 110 się rozpędza. Podejrzewam, że więcej by poszła, ale mam zablokowany 6 bieg. Z tym, że dziwna jest sytuacja, bo na pierwszych 3 biegach wkręca mi się do 6000obr/min, a na biegach wyższych do ok10 000ob/min. Chyba po ostatniej regulacji gaźnika tak się zrobiło.. A główna dysz 240 może zostać czy też dać większą?

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

17 lis 2015, 0:30

z atheną jest tak że względem ori dyfa jest dużo słabszy górą, za to ma dużo większy moment obrotowy na niższych obrotach
tak że nie wiem czy większa dysza główna coś w tej sytuacji pomoże

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

17 lis 2015, 0:45

Nie jest słabszy górą.

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

17 lis 2015, 12:03

Enduros70 pisze:Nie jest słabszy górą.
http://yamaha-dt-125.blogspot.de/p/spor ... leich.html obrazowy wykres ale według moich odczuć z jazdy jest bardzo realny

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

25 lip 2016, 14:19

czy przy demontażu gaźnika konieczne jest spuszczenie całego płynu chłodniczego jeżeli przewody są podłączone do gaźnika?

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

25 lip 2016, 14:26

Nie, nie dużo go ucieknie przy odłączeniu węży, sprawdź tylko później czy się nie zapowietrzył...

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

25 lip 2016, 14:32

Kawasaki pisze:Nie, nie dużo go ucieknie przy odłączeniu węży, sprawdź tylko później czy się nie zapowietrzył...


ok, dzięki za odp. ale odłączam tylko przy gaźniku i starczy? A później to starczy chyba tylko korek od chłodnicy otworzyć i odpalić na chwilę? bo odpowietrzy się sam...

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

25 lip 2016, 22:33

Kawasaki pisze:Nie, nie dużo go ucieknie przy odłączeniu węży, sprawdź tylko później czy się nie zapowietrzył...

No sorry,ale jak ja przeciąłem ten wężyk to płyn zleciał mi w minutę ,więc radzę przygotuj sobie buteleczkę i później zalejesz od nowa.

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

26 lip 2016, 7:32

Frozen pisze:No sorry,ale jak ja przeciąłem ten wężyk to płyn zleciał mi w minutę ,więc radzę przygotuj sobie buteleczkę i później zalejesz od nowa.


to z tego wynika, że najwygodniej będzie spuścić przy pompie wody co ?
Odpowiedz