Przejdź do pełnego widoku
Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

23 sie 2013, 0:00

Główną 260 a wolnych obrotów 30.

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

05 paź 2013, 11:47

W związku z moimi problemami(nietrzymanie wolnych po dłuższym czasie postoju) wyciągnąłem gaźnik i przeczyściłem, ustawiłem iglicę na środek, wszystko złożyłem pięknie ładnie. Motorek niby trzyma wolne, ale nie ma w tym nic dziwnego ponieważ trzyma je w okolicach 2,5 tyś i za cholere nie moge z tym nic zrobić. kręciłem śrubą do regulacji wolnych i nic. moc jest, odpala w miare, ale wolałbym żeby trzymał 1,5 a nie 2,5 ? co może być nie tak ?

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

05 paź 2013, 17:03

Regulacja gaźnika nie polega na kręceniu śrubką od obrotów

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

06 paź 2013, 10:08

ale polega na ustawieniu jak najwyższych obrotów a następnie obniżenie ich do pożądanych za pomocą srubki od obrotów, a tutaj niestety jest problem

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

06 paź 2013, 11:40

Którą ty srubka obnizasz obroty, tą ze sprężynką ?

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

06 paź 2013, 12:25

Jak wkręcasz śróbke od obrotów to wiesz że musisz dodać gazu może masz już wyrobione to miejce na przepustnicy?

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

17 paź 2013, 15:33

teraz nie mam dostępu bo jestem na studiach ale na weekend spróbuje tym znowu pokręcić, obroty obniżam tą ze sprężyną(ta co da sie ją kręcic ręką) pierwszy raz mam problem z ustawieniem dt 125, zawsze szło to dosyć ładnie, ale patrzyłem na gąźnik to pisze na nim mikuni, filtr i puszka jest oryginalny, jedyne czego nie sprawdzałem to membrana i króciec ssący, ale tam by raczej nie nagrzebał. W zasadzie to naszła mnie teraz myśl żeby sprawdzić linke gazu :F ale jak macie jeszcze jakies pomysły to chętnie posłucham

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

17 paź 2013, 16:28

Jaką dysze główną(oznaczenie) trzeba włożyć do DT?
Jest tego trochę...
http://www.larsson.pl/index.php?c=odk&n ... a%BCnikowe

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

17 paź 2013, 16:30

Uszczelniacz wału może zaczynać puszczać delikatnie.

Re: [Poradnik] Czyszczenie i regulacja gaźnika by Jaca

17 paź 2013, 16:49

Wyciagasz dysze ze swojego gaznika i poronujesz.
Odpowiedz