Tutaj możesz pokazać czym i jak jeździsz!

Regulamin forum

Umieszczaj zdjęcia tak, aby posiadały miniaturkę. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić - przejdź do poradnika.
Odpowiedz

Re: Suzuki DR-Z400S 02`

27 lip 2016, 16:54

Moim zdaniem niebieska wygląda najładniej :D Jeżeli wahacz jest jeszcze anodowany nie waż się go polerować do gołego aluminium!
Widzę że zaoszczędziłeś na lince co prawda prox jest dobrą firmą ale nie lepszą od OEM
Dużo kosztuje nowy cylinder? może nie warto tulejować

Re: Suzuki DR-Z400S 02`

27 lip 2016, 17:38

Cylinder trochę kosztuje, znacznie więcej niż tulejowanie, co prawda nie jest to samo co nicasil, ale pewnie i tak nie poczuje różnicy. A co do koloru to osobiście zawsze chciałem mieć żółta DRZ'te :). Wahacz tylko lekko wyczyszcze aluchromem. Co do linki to zobaczymy ile wytrzyma.

Re: Suzuki DR-Z400S 02`

27 lip 2016, 21:53

Cylinder z tłokiem kosztuje 1800-1900zł, big bore 434cm3 kosztuje 2200-2300zł. Ile cie ona kosztowała? Jak ci się nią jeździ? Sam się zastanawiam nad drz 400sm ale to trochę jak zabawka wygląda a nie porządne supermoto.

Re: Suzuki DR-Z400S 02`

27 lip 2016, 22:45

Za tulejowanie dalem 230zł, tak jak mówiłem dużo taniej niż nowy cylinder. Mam tuleje w MTX'ie, gdzie wcześniej był nicasil i nie czuję specjalnej różnicy. Jeździ mi się ok (podobnie jak na DT, wcale nie jest o wiele więcej cięższa), idzie tak samo jak xt600 a teraz może nawet będzie lepiej, przy czym jest stosunkowo lekka. Ogólnie DRZ'ty w SM to też dobre moto tak samo jak enduro. Możesz jeszcze zapodać FCR39 jak Ci będzie brakowało mocy, dodatkowo w SM masz USD z RMZ. Ja polecam :), tylko trzeba uważać bo można trafić jak ja...

Re: Suzuki DR-Z400S 02`

28 lip 2016, 17:24

Żeby tylko szło lepiej niż rmz.

Re: Suzuki DR-Z400S 02`

05 sie 2016, 22:34

Bartol, nie wiem jakimi DRZ'tami jeździłeś, ale przynajmniej moja, idzie całkiem nieźle :).

Silnika jeszcze nie złożyłem, ale bierzemy się za to jutro:
Obrazek
Obrazek

Stary tłoczek :):
Obrazek

Bak, rama, sprężyna, stopki, podnóżki wróciły z malowania:
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Rozłożyłem i wyczyściłem ślimak:
Obrazek

Przyszły też osłony silnika i wyczekiwana okleina na wzór oryginalnej (idealnie odtworzona nie jest, ale jest bdb.):
Obrazek
Obrazek

Przerobiłem też licznik, aby liczył przebieg w kilometrach, zamiast w milach. Przelutowanie kosztowało mnie 10zł, ale nic nie widać, że było coś tam zmieniane (z R70 na R69) :P :
Obrazek

Już w następnym tygodniu powinienem mieć DRZ'ta złożonego :).

Re: Suzuki DR-Z400S 02`

05 sie 2016, 23:11

Pawlos312 pisze:Przerobiłem też licznik, aby liczył przebieg w kilometrach, zamiast w milach. Przelutowanie kosztowało mnie 10zł, ale nic nie widać, że było coś tam zmieniane (z R70 na R69) :

Wystarczy pomnożyć x1.6 i masz wynik ,a nie przeróbki jak janusz :F

Re: Suzuki DR-Z400S 02`

07 sie 2016, 17:59

Frozen pisze:
Pawlos312 pisze:Przerobiłem też licznik, aby liczył przebieg w kilometrach, zamiast w milach. Przelutowanie kosztowało mnie 10zł, ale nic nie widać, że było coś tam zmieniane (z R70 na R69) :

Wystarczy pomnożyć x1.6 i masz wynik ,a nie przeróbki jak janusz :F

Odkryłeś Amerykę :F, zrobiłem to właśnie żeby nie przeliczać :).

Re: Suzuki DR-Z400S 02`

10 sie 2016, 21:38

Nie wiem Panowie gdzie wy znajdujecie czas na takie grzebanie przy motocyklach.

Re: Suzuki DR-Z400S 02`

10 sie 2016, 22:46

Bartolini2721 pisze:Nie wiem Panowie gdzie wy znajdujecie czas na takie grzebanie przy motocyklach.

Nie wiem co miał na celu Twój komentarz z dupy. Chwalisz się czy żalisz, że masz mało czasu? Ma długie wakacje przed studiami to ma też czas. Jak Cię to boli to odpal stronę numer 2 i zobacz daty postów. Pokuj z Tobo :roll:

PS. A co do DRZ to jak dla mnie skoro jest żółta to i przedni zawias musi być upside down. W innym wypadku jakoś mi się nie podoba. Tak po prostu.
Odpowiedz