Tutaj możesz pokazać czym i jak jeździsz!

Regulamin forum

Umieszczaj zdjęcia tak, aby posiadały miniaturkę. Jeżeli nie wiesz jak to zrobić - przejdź do poradnika.
Odpowiedz

XT 600 E NOKII

14 sty 2017, 21:47

Witam forumowiczów. Jako że mam nudy to postanowiłem że i Ja się swoją pyrkawką pochwalę a jest Nią Yamaha XT 600 E z 95 roku z przebiegiem 46 tyś km.
Sprzęt wygląda mniej więcej tak:
Obrazek
Obrazek


Miałem glebę i zniszczyłem sobie więzadło boczne w kolanie przez Nią a przy okazji pobiłem plastiki po czym je nieudolnie posklejałem i jeździłem tak wyglądającym moto przez cały sezon 2016 a zrobiłem sporo km...
Obrazek
Po kupnie Yamaha zachorowała i stukała zębatka niedokręcona kosza sprzęgłowego o ile pamiętam



Po zlikwidowaniu stuków długo się nie cieszyłem. Nagle pokazała się za Mną kupa niebieskiego dymu podczas jazdy na 1 biegu na 3 tyś obrotów a z komina zaczął wydobywać się olej...
Przeprowadziłem więc kompletny remont góry silnika dla świętego spokoju i żebym wiedział co mam...
Przy okazji okazało się że pierścionki miały po 1 mm luzu na zamkach także pewnie stąd ten olej chociaż nie jestem pewien...
Szlif, tłok TKRJ, nowe uszczelniacze, uszczelki, regulacje... Korba nie ma luzów.
Złożyłem to do kupy, dotarłem, zmieniłem napęd i mechanicznie niemal nie ma się do czego czepić tylko jeszcze ten wygląd i z tym walczę. W styczniu 2017 rozebrałem Yamaszkę do golasa i plastiki dałem profesjonalnemu lakiernikowi. Stwierdził , że da radę ogarnąć połamane plastiki. Ma zrobić też tak że lakier nie będzie pękać na miękkich - tylnych plastikach. Czy się uda? Mam nadzieję. Dodam, że nie mam zamiaru się już wywalać i pchać w teren ze względu na wcześniej wspomniane więzadło w kolanie. Yamaha posłuży Mi teraz jako dobry kompan do wycieczek zarówno niedzielnych po szutrach wkoło komina jak i całoweekendowych czyli trasy po 400-500 km dziennie i tak przez sezon 2017. Potem? Potem Kat.A i zaczynam przygodę z 4 cylindrami ;)
Obrazek
Obrazek

A tak chcę Ją zrobić
Obrazek

Re: XT 600 E NOKII

14 sty 2017, 22:06

No Michał, szykuje się ładna xt. Jak kiedyś zrobię dt to latamy :)

Re: XT 600 E NOKII

14 sty 2017, 22:08

Tomek, ja jeszcze do Was wpadnę bo mam sprawę odnośnie naklejek ;)

Re: XT 600 E NOKII

14 sty 2017, 22:14

A nie ma problemu, może coś się zdziała:)

Re: XT 600 E NOKII

14 sty 2017, 22:45

Kanapa w tej niebieskiej wygląda prawie jak w mojej dt. :)
Tomek robi naklejki? :D

Re: XT 600 E NOKII

15 sty 2017, 11:27

Frozen pisze:Tomek robi naklejki? :D

Coś tam robi chyba ;)

Re: XT 600 E NOKII

26 lut 2017, 0:23

Siema, mniej winy tak to wygląda... Jeszcze handbary białe, manetki niebiesko - czarne, lusterko drugie i naklejki na bak i na czachę i Yamaha gotowa

Obrazek
Obrazek

Re: XT 600 E NOKII

28 lut 2017, 22:38

Ładna :D na zdj się wydaje niska wysoko się siedzi na niej ?

Re: XT 600 E NOKII

28 lut 2017, 22:56

Ładny dom

Re: XT 600 E NOKII

28 lut 2017, 23:51

Ładny golf
Odpowiedz