Temat zamknięty

Jak docierać dt?

21 wrz 2013, 19:29

Siema.
Zatrałem niedawno dt 125 i stoi u mechnika i czeka na szlif oraz noawy tłok lozysko korbowodu uszczelki itp.
Jak ja docierać ile ml oleju lac na 1benzyny albo na 5 l benzyny na dotarciu i po dotarciu ile km docierac z jaka prędkością do ilu obrotów ja krecic.? piszczie swoje sposoby jak docieracie.

Re: Jak docierać dt?

21 wrz 2013, 19:39

docieranie-silnika-2t-t499.html

Re: Jak docierać dt?

21 wrz 2013, 20:54

Jeszcze ważna uwaga - w przypadku silników dwusuwowych niedopuszczalne jest hamowanie silnikiem na dłuższym odcinku, np. jadąc z dużego wzniesienia - nie tyczy się to tylko docierania ale ogólnie jazdy motocyklem z silnikiem dwusuwowym. Jest to niedopuszczalne z tego względu, że np. jadąc z górki i hamując silnikiem nie ma on smarowania gdyż w dwusuwie olej jest mieszany z benzyną. nierozumiem? jadać np 80 niemozna na ful dociskac hamulca zeby sie kolo blokowalo tylko stopniowo?
i czy te 200km wystarczy zeby dottrzec dobrze silnik bo kolega jak doocieral dt to 500 robil?

Re: Jak docierać dt?

21 wrz 2013, 21:02

Chodzi o to że jadąc z górki nie możesz chamować silnikiem, tj zredukowac bieg na niższy lub jeszcze niższy o będzie miał wysokie obroty bo koło napedza wtedy wał a nie dodajesz gazu i tlok porusza sie bez smarowania. czaisz ?

Re: Jak docierać dt?

21 wrz 2013, 21:35

aha dobra dzieki
Temat zamknięty