Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Zawór wydechowy YPVS

24 paź 2019, 17:43

Cześć
Z góry przepraszam jeśli podobny temat był już poruszany, przeglądałem forum i nie znalazłem nic takiego jak u mnie (albo to tylko moja niewiedza).
Niedawno stałem się posiadaczem Yamahy DT 125 i po zakupie staram się na miarę możliwości i umiejętności sprawdzać ten motocykl, żeby mieć pewność, że sprzęt którym jeżdżę jest w dobrym stanie. Dzisiaj chciałem przyjrzeć się zaworowi wydechowemu i wydaje mi się, że coś jest nie tak albo nie umiem tego ustawić. Chodzi mianowicie o to, że zawór cały czas przysłania okno wydechowe. Wiem, że to prawidłowe ustawienie dla wolnych obrotów, ale on jest zamknięty przez jakby cały cykl pracy tego silniczka, który nim steruje. Wygląda mi jakby był odwrócony do góry nogami. I co do ustawiania, próbowałem to zrobić, ale kręcąc tym sterownikiem nawet po poluzowaniu linek nie dało się przekręcić zaworu na tyle, żeby odsłaniał kanał wydechowy. Wrzucę zdjęcie z tego jak to wygląda. Z góry dziękuję za wszystkie porady i proszę o wyrozumiałość, jeśli się czymś zbłaźniłem. Chcę zacząć przygodę z serwisowaniem motocykli samemu :)Obrazek

Re: Zawór wydechowy YPVS

24 paź 2019, 18:31

Odkręć i zdejmij czarną tarcz z zaworu, przekręć zawór o 180 stopni i wyreguluj z godnie z poradnikiem :)

Re: Zawór wydechowy YPVS

24 paź 2019, 18:36

Czarną tarczę czyli to czego trzymają się linki tak? A regulowanie następuje przez poluzowanie linek a następnie kręcenie osłonką, ustawienie zaworu w pozycji otwartej i wkręcenie linek?

Re: Zawór wydechowy YPVS

24 paź 2019, 18:51

topic18.html
Pamiętaj żeby nie napinać za mocno linek.

Re: Zawór wydechowy YPVS

24 paź 2019, 18:57

Tak tak, znam ten poradnik na pamięć, ale chodzi mi o to, że po poluzowaniu linek kręcimy za tą czarną osłonkę, nie za śrubkę tak?

Re: Zawór wydechowy YPVS

24 paź 2019, 21:14

Przeczytaj mój pierwszy post ze zrozumieniem.

Re: Zawór wydechowy YPVS

25 paź 2019, 14:36

Ajaj, w każdym razie dziękuję bardzo serdecznie za pomoc!

Re: Zawór wydechowy YPVS

25 paź 2019, 23:43

zawór masz do góry nogami

Re: Zawór wydechowy YPVS

26 paź 2019, 16:25

Tak, zgadza się. Dzisiaj zrobiłem i jest o wiele lepiej! Moto ma kopa i czuć prawdziwe początki rezo, bo przy 7/8k odcina zapłon :D Ale to już muszę moduł odblokować. Dziękuję jeszcze raz za porady.
Odpowiedz