Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Problemowe Odpalanie

31 paź 2013, 19:02

Cześć,mam problem ostatnio sie dzieją Ciekawe rzeczy z moją DT, a mianowicie ciężko mi ją odpalić co wcześniej było raz z kopa na ssaniu teraz trzeba troszke powiżgać jak zimny silnik, odpale przejade 100 metry gaśnie, szarpie nią czasami wkręca sie na obroty a potem tak jak by kluczykiem wyłączyć, czasami potrafi strzelić z tłumika <help> nie wiem co ją boli, mieniałem fajke przewód do fajki, świec to ze 100 przeżuciłem i nic, zaworem sie pobawiłem ii miałem radości tylko przez 2 minuty bo potem znowy zaczeło szarpać i gasnąć, tak wygląda jak by jej iskry czasami nie łąpało

Re: Problemowe Odpalanie

31 paź 2013, 20:15

Gaźnik czyszczony ?

Re: Problemowe Odpalanie

31 paź 2013, 20:55

Nie, w połowie wakacji go kupiłem i od tamtej pory nie był przezemnie ruszany
Ostatnio zmieniony 31 paź 2013, 21:03 przez boskiroman12, łącznie zmieniany 1 raz

Re: Problemowe Odpalanie

31 paź 2013, 21:02

boskiroman12 pisze:Nie

Pierwsze co to czyścimy gaźnik(zwłaszcza w 2T) i prawidłowo regulujemy!A zawór nie ma nic do tego jeśli był prawidłowo wyregulowany,więc zrób go wg poradnika bo sobie silnik męczysz jak masz źle ustawiony.Na razie to tyle :P zrób i napisz

Re: Problemowe Odpalanie

31 paź 2013, 21:03

ok

Re: Problemowe Odpalanie

02 lis 2013, 12:08

Jeśli świece zmieniałeś na NGKBR9ES (nową) to tak jak wyżej pisali czyszczenie gaźnika i regulacja. Ale zapominacie o jeszcze jednym bardzo ważnym aspekcie, bo jeśli nie ruszałeś gaźnika od kupna to pewnie filtra powietrza także nie widziałeś jeszcze na oczy, także wyjąć, wyprać w benzynie ekstrakcyjnej i zaopatrzyć się w olej do nasączania filtrów powietrza i nasączyć.

Re: Problemowe Odpalanie

02 lis 2013, 13:44

Już git przeczyściłem gaźnik, a co do filtra to regularnie co 2 tyg. go czyszcze lub po wiekszych wypadach w teren,teraz jest inny jak już wszystko było git, to pomyślałem że od razu olej wymienie i żeby ciekawie było to wykręcam śrube a ty siwy olej prawie biały, a pamiętam że od razu po kupnie wymieniałem i też był podobny ale nie tak biały jak teraz, i silnik był bardzo ciepły to pomyślałem że doleje płyny bo czasami go po troszku ubywało, ja sie patrze a tam prawie nic nie było, wiem że na pewno uszczelka pod głowicą dobra bo mieniałem pod koniec wakacji bo mi sie zjebała, więc gdzie może być przyczyna ubytku płynu ? I dlaczego olej w szkrzyni po miesiącu mi sie biały zrobił a nie czarny?

Re: Problemowe Odpalanie

02 lis 2013, 14:41

Olej w skrzyni zrobił Ci się biały bo płyn chłodniczy przedostaje ci się do niej, a dzieje się tak za sprawą uszkodzonego uszczelniacza pompy wody.

Re: Problemowe Odpalanie

02 lis 2013, 16:11

on siedzi w deklu czy trzeba rozpoławiać kartery od skrzyni ?

Re: Problemowe Odpalanie

02 lis 2013, 16:21

W deklu.
Odpowiedz