Tutaj pomożemy naprawić Twój sprzęt.

Regulamin forum

Przy dodawaniu tematu wybierz odpowiedni prefiks z listy. Pamiętaj aby w opisie twojego problemu podać dokładny model motocykla wraz z jego rocznikiem, np. Yamaha DT 125 LC2 1988. Postaraj się opisać wszystko dokładnie i szczegółowo, to bardzo ułatwi innym użytkownikom udzielić konkretnej odpowiedzi.
Odpowiedz

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

22 maja 2015, 17:20

Jest możliwe że grzeje się z powodu zbyt bogatej mieszanki?
Przez przypadek wlałem ok 200ml do 5l benzyny...
Tylko czy przez to mógł się tak zagrzać ,że zagotował mi się płyn chłodniczy i wylewał z pojemnika wyrównawczego?

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

22 maja 2015, 19:10

Nie.

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

24 maja 2015, 10:13

Witam ! tak mi sie wydaje ze sie troche moto grzeje nie mam czujnika ale jak dotkne cyla to gorący.Wczesniej mi odpalał z rana bez ssania tera na ssaniu odpala i odpali zgasnie i tak kilka razy az sie troche rozgrzeje i jak tam manetke do konca to buu i jak nie odpuszcze to zgaśnie.Jak zaciagne ssanie gdy pracuje to chodzi nie gaśnie.Po mojemu to uszczelniacz od magneta a wy co myślicie ?

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

24 maja 2015, 10:15

na ssaniu po rozgrzaniu ma gasnąć, to ze cylek gorący to normalne podczas pracy silnika

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

24 maja 2015, 10:46

no a on nie gaśnie wiec czemu to tak ? to stało sie z dnia na dzień wczesniej z rana bez ssania na dotyk palił a i jeszcze widziałem ze ktos wczesniej kleił uszczelke pod głowicą bo widać Dirko i jakby ubywało mi płynu na zimnym pokopci a na rozgrzaniu juz nie

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

26 maja 2015, 16:57

Siemanko
Mam problem z yamaszka dt 125 taki ze po jezdzie 10-15minutowej gotuje mi sie.
1500km temu byl robiony remont.
Kompresja jest bardzo dobra.
Na mocy nic nie stracil.
Kopci tak mocniej tylko na zimnym ( w chlodnicy jest stan plynu chlodniczego)
Podczas jazdy gdy zlapie temperature to ze zbiorniczka wyrownawczego przewodem konczacym sie przy amorze wykapuje plyn chlodniczy.
Termostat sprawdzilem zalewajac go wrzatkiem to otwiera sie prawidlowo. W silniku nieszczelnosci nie znalazlem, wszystko niby ok ale jednak gotuje sie... prosze o pomoc

-- 26 maja 2015, 19:11 --

Sprawdzilem pompe wody, obawiam sie ze to jednak bedzie uszczelka pod glowica :(
Cos ktos powierdzilby moje wnioski czy sie nie zgodzi?

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

26 maja 2015, 22:04

Niestety Twoje wnioski są trafione

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

18 cze 2015, 13:50

Żeby sprawdzić termostat trzeba zlać płyn z chłodnicy?

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

18 cze 2015, 14:14

To 3 min roboty także dłużej na forum wchodziłeś

Re: [Poradnik] Przegrzewanie motoru -> lista usterek

04 sie 2015, 11:06

Po przejechaniu jakiś 700km motocykl zaś się zaczął grzać...
Patrząc do chłodnicy,zauważyłem ,że bąbelki są tylko po dodaniu gazu.
Zauważyłem też że w ciągu 2min płyn robi się na tyle gorący ,że nie da się go dotknąć.
Po dodaniu gazu płyn wzrasta i wylewa się z chłodnicy.Na biało nie kopci.
Jeszcze sprawdzę inne rzeczy i nagram potem filmik z tymi bąbelkami,ale czy to co napisałem świadczy w 100% że to uszczelka?
Odpowiedz